Czasem ludzie zwracają mi uwagę, że zaciągam. Słyszę, że mówię jakoś inaczej niż moi znajomi czy wsp

4 odpowiedzi
Czasem ludzie zwracają mi uwagę, że zaciągam. Słyszę, że mówię jakoś inaczej niż moi znajomi czy współpracownicy. Nowo poznane osoby pytają się mnie, od kiedy mieszkam w Polsce, a ja jestem Polakiem i czuję się wtedy bardzo zawstydzony. Mimo, że nie mówię żadną gwarą czasem słyszę komentarze, że zaciągam po śląsku, podlasku lub jakbym był z kresów Polski. Jak sobie z tym poradzić?
Dzień dobry,

jeśli powyższa niepłynność przeszkadza Panu w życiu myślę, że warto udać się do specjalisty. Logopeda/neurologopeda w Pana okolicy z pewnością rzuci więcej światła na temat tego jak Pan nazwał "zacinania się".

Określi jego rodzaj, stopień nasilenia i przedstawi plan działania.

Jest wiele sposobów na radzenie sobie z niepłynnością także w wieku dorosłym. Proszę wybrać osobę specjalizującą się w tym konkretnie temacie.

Z pozdrowieniami,

AM

Dzień dobry, sugeruję diagnostykę logopedyczną.
Specjalista znajdzie przyczynę i pokieruje procesem terapeutyczym.
Pozdrawiam
Proponuję podjąć terapię logopedyczną, która pomoże w przezwyciężeniu tych problemów. Zapraszam na konsultacje on line. Janina Nowacka
Proszę udać się do specjalisty od emisji głosu i popracować wspólnie nad indywidualnym stylem mówienia. Powodzenia.