Mam problem z rozróżnianiem ludzkich twarzy, dziwne. Potrafię znaleźć 1 grosz w ciemnościach a z twa
2
odpowiedzi
Mam problem z rozróżnianiem ludzkich twarzy, dziwne. Potrafię znaleźć 1 grosz w ciemnościach a z twarzami problem? Mam 50 lat.
Dzień dobry, zaburzenie percepcji wzrokowej, które Pani opisała i które polega na trudności z rozpoznawaniem twarzy przy niezaburzonej percepcji innych obiektów (1 grosz) nazywa się prozopagnozją. Polecam konsultację z lekarzem neurologiem, który poda Pani więcej informacji na temat tego zaburzenia. Pozdrawiam, Sylwia Kulikowska
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Opisywany problem w literaturze nazywany jest prozopagnozją. Proszę skonsultować się z lekarzem. Wskazana może być także pomoc psychologa, aby poradzić sobie z nową, problematyczną, stresującą sytuacją, jak i trening pamięci, ułatwiający zapamiętywanie i rozpoznawanie ludzi po innych szczegółach. Serdecznie pozdrawiam i życzę, aby wszystko się ułożyło. Piotr Modzelewski
Podobne pytania
- Na wzgorku łonowym pojawil mi sie ropien, ktory sam pekł. Taki w sumie pecherz z ropa. Smaruje rane mascia Betadine, ale rana nie chce sie goic. Kazdego dnia wycieka kropelka płynu z rany. Sytuacje te mam od tygodnia tj.od pekniecia pecherza z ropą.
- Neuralgia po wypadkowawa(uderzenie w skroń kopytem jelenia). Leczenie farmakologiczne brak efektu. Jak prowadzić dalsze leczenie? Operacja?
- Mam pytanie do lekarza ortopedy na nartach zerwanie prawdopodobnie więzadła krzzowego bocznego z przemieszczeniem i oderwaniem kości w kolanach
- Od tygodnia zauważyłem, że mam zdrętwiałe dwa palce, mały i serdeczny u prawej dłoni. Zdrętwienie występuje ciągle bez przerwy, natomiast po tygodniu mam wrażenie, że jest już tylko w opuszkach palców. Dodatkowo wydaje mi się, że gdy chodzę, prawie w ogóle go nie odczuwam. Udałem się do lekarza…
- Mam częste odbijanie i bóle w klatce piersiowej biorę lek controlok na początku pomagały A teraz słabiej nie wiem co mam robić może podpowiecie jakie badania i co dalej robić. Dziękuję
- Córka ma 2,5 l. Wykryto u niej mutacje genu spink1. Do jakich specjalistów mogę się udać, żeby dowiedzieć się jak najwiecej o tym genie i chorobie. Jesteśmy pod opieka gastroenterologa. Wyniki amylazy utrzymują się między 400/1300.
- 5 lat temu miałem leczoną kanałowo lewą górną szóstkę. Od tamtego czasu cały czas czuję ten ząb - w jedne dni bardziej, w inne mniej, zwłaszcza przy uciskaniu językiem. Na RTG brak zmian. W CBCT kanały dobrze wypełnione. Wszyscy lekarze mówili, że to normalne w zębach leczonych kanałowo... Nie…
- Czy przy miastenii gravis jest możliwość wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym? Dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam
- Jestem 18 letnią kobieta która jest ciągle przemęczona, od około 3-4 miesięcy moje przemęczenie jest już nie znośne. Śpię dużo 8-10godzin nie wysypiam się mimo to a około godziny 18-19 padam na twarz mimo ze nic nie zrobiłam. Byłam już u lekarza badania krwi w normie badania tarczycy bez zmian…
- Mam 22 lata i borykam się z wypryskami na twarzy. Tzn nie jest to trądzik a '' coś '' co jest wielkości groszku. Jest to ok. 2 razy w miesiącu i wyskakuje mi w dziwnych miejscach np. Obok ucha, obok oka, na brodzie ale glownie w obrębie twarzy. Trzyma on się bardzo długo albo się nie wchłania…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.