mam problem z moim nadbrzuszem (pośrodku pomiędzy pępkiem a mostkiem). Odczuwam tam ucisk, w szczegó

4 odpowiedzi
mam problem z moim nadbrzuszem (pośrodku pomiędzy pępkiem a mostkiem). Odczuwam tam ucisk, w szczególności przy wdechu. Najgorsza jest pozycja siedzaca, nie mogę normalnie prowadzic auta, ponieważ jedna reka uciskam to miejsce - wtedy mogę wytrzymać. Jeżeli reke zdejme, bol, rozpieranie, uciskanie jest nie do zniesienia. Wlasnie ucisk w to miejsce pomaga. Pozycja stojaca i lezaca jest lepsza - ucisk jest mniejszy, choć nie ustepuje. Może mam problem z przepona... Robilem USG jamy brzusznej - wynik pozytywny. Kilka lat temu miałem zapalenie zoladka, Hpylori i przepuklina wpustu zoladka. Bralem leki. Ostatnia gastroskopia sprzed 2 miesięcy była prawidlowa. Co może być przyczyna takiego ucisku, miazdzenia pomiędzy pępkiem a mostkiem? Do jakiego lekarza się zglosic?
Może to być ból mięśniowy- najbardziej prawdopodobny, ale warto by się dać zbadać...

Co oznacza pozytywny wynik usg? Można podejrzewać przepuklinę pępkową? ewentualnie ok. kresy białej, należy wykonać usg tej okolicy i doświadczonego lekarza, dobrze byłoby wykonać rtg kl. piersiowej też by się przydało w diagnostyce w/w dolegliwości
Należy wykonać badania kontrolne w tym ocenić serca i trzustkę. Na wstępie proponuję kardiologa
Możliwe że dokucza przepukliny, ale proponuję wykonać badania krwi z oceną parametrów watrobowo-trzustkowych.