Mam problem chyba ze sobą. Niska samoocena, problemy w domu, kumuluje się wszystko we mnie..nie wiem

8 odpowiedzi
Mam problem chyba ze sobą. Niska samoocena, problemy w domu, kumuluje się wszystko we mnie..nie wiem co robić, nie radzę sobie już.. stwarzam chyba sama sobie problem, co robić..
Dzień dobry, trochę za mało Pani napisała, żeby można było Pani pomoc on line. Polecam udanie się do terapeuty na konsultację. Powodzenia.

Witam serdecznie, w celu poukładania emocji ale przede wszystkim zrozumienia ich działania warto rozważyć wizytę u psychologa.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Wysyłając zapytanie na tym portalu już zaczęła Pani robić to, czego Pani potrzebuje - poszukiwać pomocy w trudnej dla siebie sytuacji. Zachęcam, aby poszła Pani o krok dalej i (tak jak sugerowali również przedmówcy) poszukała pomocy w poradzeniu sobie ze swoimi trudnościami również poza tym miejscem. Zachęcam serdecznie do wizyty u psychologa bądź psychoterapeuty, który pomoże z nagromadzonym w Pani napięciem i bezradnością oraz pozostałymi poruszonymi przez Panią kwestiami. Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna Sass-Stańczak
Dzień dobry. W tej sytuacji zachęcam do sięgnięcia po pomoc psychoterapeuty. Poczucie "nieradzenia sobie", niska samoocena - mogą to być objawy zaburzeń nastroju (jednakże rzetelna diagnoza jest możliwa dopiero w gabinecie po osobistej rozmowie). Warto udać się do specjalisty, który pomoże Pani rozpoznać objawy oraz ich przyczyny, a następnie zaproponuje stosowną psychoterapię. Pozdrawiam.
Dzień dobry,

już pierwszy krok został poczyniony. Zwraca się Pani do nas. Na pewno warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia, gdyż niejednokrotnie w naszym życiu zdarzają się sytuacje, które nas przerastają. Zrozumienie Pani trudności i ich stopniowe rozwiązywanie, przy Pani motywacji, może przenieść się na bardziej adaptacyjne funkcjonowanie w teraźniejszości i zaprocentować pożądanymi zmianami. Proszę uczynić kolejny kroki umówić sie na wizytę. Trzymam kciuki za powrót do zdrowia!
dr n. hum. Monika Gmurek
Dzień dobry,
doświadcza Pani wielu trudności naraz. Niska samoocena to suma składowa wielu czynników m.in. tego jak postrzegam siebie, poczucie skuteczności, akceptacji oraz tego jak wchodzę w relację z innymi osobami etc. Zdecydowanie wpływa na funkcjonowanie społeczne. Osoby z niską samooceną tworzą wiele negatywnych przekonań na swój temat . Przekonania te mogą obejmować jeden obszar aktywności jak np. praca albo wiele np. spełnianie się w rożnych rolach społecznych, inteligencja czy też atrakcyjność i wpływają na podejmowane przez nas wybory życiowe i sposoby działania. Warto by było zacząć od obserwacji myśli i emocji aby zobaczyć w jakich sytuacjach się pojawiają . Zachęcam do kontaktu ze specjalistą.
Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Z Pani opisu wynika że warto by się było zagłębić w źródło niskiej wartości i tego jakie emocje się kumulują w teraźniejszości. Widać po opisie że chodzi tu o schemat który zapewne umocnił się w dzieciństwie i jego skutkiem jest trudność w radzeniu sobie z emocjami i z akceptowaniem samej siebie.

Dobra psychoterapii by tutaj fajnie zadziałała, sugeruje podejście integracyjne.
Dzień dobry. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Zacznie od przeprowadzenia wywiadu dotyczącego Pani życia, postara się znaleźć możliwe przyczyny Pani trudności i zaproponuje adekwatne wsparcie. Pozdrawiam serdecznie.