Mam poważny problem ze swoim kręgosłupem i praktycznie nikt i nic nie pomaga więc postanowiłem porus

4 odpowiedzi

Mam poważny problem ze swoim kręgosłupem i praktycznie nikt i nic nie pomaga więc postanowiłem poruszyć mój temat tutaj. Mianowicie 5 lat temu miałem kontuzje tj. Szedłem ze skrzynka pełna warzyw około 35kg trzymając ją przed sobąi potknalem się po czym zacząłem ratować sytuację i nie upuściłem skrzynki lecz z zatrzymałem się z nią tuż przed ziemia nachylając się l. Na drugi dzień nie mogłem się ruszyć przegielo mi tułów w lewo i do przodu pojechałem się nastawić do tzw kregaza później po paru dniach wróciłem do pracy ale było coraz gorzej wracało wszystko aż zrobiłem rezonans po około pół roku okazało się że mam przepuklinę L5/S1 która zdaniem neurohirurga nie jest do operacji fizjoterapeuci stwierdzili ze mam zablokowany staw biodrowo krzyżowy znów nastawianie, masaze, ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha minęły 3 lata pół roku chorowałem ale ćwiczyłem więc jakiś wróciłem do pracy. Obecnie od października 2019 jestem a zwolnieniu od dnia którego nie mogłem wstać z łóżka. Straciłem 3 miesiące i ortopedy który przedłużał mi tylko zwolnienia wysyłał na akupunkturę i kazał się nie schylac jak boli po czym stwierdził że jestem za młody żeby chodzić do neurohirurgow o ze mi się niechce pracować. Więc zmieniłem ortopedę kolejny znalazł przyczynę zablokowana prawa strona do tego doszedłem do tego że mam zrotowana miednicę i przez to dłuższą prawa nogę , miałem już wszystkie badania, rezonans (wyrównana lordoza ledzwiowa, drobne wypukło y, przepuklina l5s1,) , hla b27, kontrolę z chirurgiem bo mam też kamienie na pecherzyku żółciowym który mam mieć wycięty w tym tyg. Część fizjoterapeutów ktorych odwiedziłem około 20 w Warszawie, Lublinie, Radomiu Frankfurcie nad Menem stwierdziła że blokada może być od tego.Nic nie pomaga masaże ćwiczenia nastawienia ćwiczenie na poszczególne grupy mięśni by wyprostować miednicę oraz na rozruszanie stawu k-B na chwilę mi się wszystko wyrówna ale po paru minutach miednica się rotuje do stanu poprzedniego po mocnym nasazu ból przechodzi na pół godziny, próbowałem wrócić do pracy po 3 godz na nogach sztywność plecow od krzyza do odcinka piersiowego do tego stopnia że nie mogę zrobić kroka.czasem prąd w odcinku na poziomie przepukliny, miałem też zastrzyk nadtwardówkowy 10 dni temu zero poprawy przepraszam że tak niestarannie napisałem ale po tym wszystkkim jestem zdesperowany. Mam teraz kolejne wizyty u fizjo po czym jak nie przejdzie mam iść na kolejne Zastrzyki około 3 pod podglądem Ct
Dodam jeszcze że w wieku 13 lat przeszedłem chorobę Scheuermanna odcinka lędźwiowego.
Proszę o rady. Pozdrawiam.
Dzień dobry, z opisu wynika, że dużo już Pan przeszedł. Nie wiem jakimi metodami był Pan rehabilitowany. Z mojego doświadczenia wynika, że w tej sutuacji zabieg manipulacji powięzi (FM), może przynieść dobre efekty. Kamienie w woreczku żółciowy mogą być przyczyną bolu, ale moga byc tez konsekwencją urazu kręgosłupa .Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu Michał Kowalczyk

Jest Pan typowym przykładem restrykcji powięziowych myślę, że techniki powięziowe mogą dać najlepsze rezultaty w Pana przypadku.
Z tego co jest opisane, nie poddawał się Pan tego typu zabiegom.
Pozdrawiam
witam,
myślę, że warto spróbować skupić się na mięśniu biodrowo-lędźwiowym. Uważam, że od tego powinno się zaczynać pracę na odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Pozdrawiam
Polecam udać się do fizjoterapeuty pracującego technikami FM, a jak one zawiodą to udać się z dokumentacją do neurochirurga.
Pozdrawiam z Poznania
Wiktoria Kolecka Gałka