Mam pewien problem. Mam 14 lat, od 2 miesięcy jestem z chłopakiem. Chciałabym, aby mój chłopak mógł
3
odpowiedzi
Mam pewien problem. Mam 14 lat, od 2 miesięcy jestem z chłopakiem. Chciałabym, aby mój chłopak mógł do mnie przyjechać na parę godzin. Niestety moja mama jest przeciwko. Nie wiem jak z nią porozmawiać.
Witam, piszesz że masz chłopaka i nie wiesz jak porozmawiać z mamą na ten temat, żeby zgodziła się na spotkania z nim. Czy próbowałaś opowiedzieć coś więcej mamie o twoim chłopaku? Tak żeby jej lęk i martwienie się o ciebie trochę zmalał. Spróbuj usiąść z mamą sam na sam i porozmawiać spokojnie o twoich potrzebach spotykania się z nim, zaznacz jak ważne jest to dla ciebie, odwołaj się do innych doświadczeń z twojego życia, w których mogła ci zaufać. Najważniejsze, abyś miała pozytywną relację z mamą. Ważne jest też bycie miłym i nie obrażanie się, ponieważ w ten sposób można stracić dobry wizerunek u drugiej osoby. Jeśli z tym sobie nie poradzisz, porozmawiaj na ten temat z przyjaciółką, jak ona by to zrobiła.
Powodzenia!
Powodzenia!
Spróbuj spokojnie, powiedz jak bardzo jest to dla Ciebie ważne, ustal z mama zasady tych odwiedzin i się ich trzymaj. Powodzenia
Dzień dobry,
Bardzo dobrze, że chcesz porozmawiać z mamą i szukasz spokojnego rozwiązania, to naprawdę dojrzałe podejście. Warto wybrać moment, kiedy mama ma czas Cię wysłuchać. Powiedz jej szczerze, co czujesz. Możesz zacząć od powiedzenia jej, że to dla Ciebie ważne i że chciałabyś, żeby go poznała. Pokaż, że zależy Ci na jej zaufaniu, a nie na ukrywaniu czegokolwiek. Możesz zaproponować, że spotkanie będzie krótkie, w salonie, przy niej żeby poczuła się pewniej. Pamiętaj, że rodzice często potrzebują trochę czasu, żeby zaakceptować nowe sytuacje, ale spokojna i szczera rozmowa naprawdę może dużo zmienić.
Pozdrawiam serdecznie,
Martyna Nowicka
Bardzo dobrze, że chcesz porozmawiać z mamą i szukasz spokojnego rozwiązania, to naprawdę dojrzałe podejście. Warto wybrać moment, kiedy mama ma czas Cię wysłuchać. Powiedz jej szczerze, co czujesz. Możesz zacząć od powiedzenia jej, że to dla Ciebie ważne i że chciałabyś, żeby go poznała. Pokaż, że zależy Ci na jej zaufaniu, a nie na ukrywaniu czegokolwiek. Możesz zaproponować, że spotkanie będzie krótkie, w salonie, przy niej żeby poczuła się pewniej. Pamiętaj, że rodzice często potrzebują trochę czasu, żeby zaakceptować nowe sytuacje, ale spokojna i szczera rozmowa naprawdę może dużo zmienić.
Pozdrawiam serdecznie,
Martyna Nowicka
Podobne pytania
- Proszę o poradę od dłuższego czasu czuje ból w okolicach lewej piersi w sumie raz nad piersią czasami pod piersią. Mocny bol nóg od kolan w dół i mam dość często ucisk na szyi z prawej strony. Wszystko dzieje się różnie boli czasami chwilę potem nawet kilka dni przerwy nie jest to ból mocny ale…
- Dzien dobry, chcialam sie zapytac jak szybko rosnie wezel, w ktorym pojawia sie przerzut? Np. wezel nadonojczykowy? Pozdrawiam, aneta rogala
- Witam, Zaczynam trzeci tydzień po wycięciu woreczka żółciowego. Jest lepiej i to mnie cieszy, ale pojawił się problem. Z porannych biegunek, nagle mam straszne zaparcia, brzuch jest wzdęty i nie wiem, co mam robić, ponieważ dieta lekkostrawna, zabrania pokarmów z błonnikiem. Może siemię lniane?…
- Proszę o interpretację moich wyników. Czy mogę zakończyć leczenie lekiem LETROX 100? TSH 1,0526 µIU/ml P-ciała p/tyreoglobulinie ATG 1,12 IU/ml
- Mój wynik IgG -148 a IgM-25,50. Prosze o interpretacje .(Mam bole miesni i stawow. dretwienie konczyn ,bol okolic szyi)
- Witam, szukam lekarza który usuwa implanty piersi metoda enbloc, i ma w tym doświadczenie ? Proszę o informacje
- Witam. Syn ma 5 lat. Odkad zaczal mowic tj od 1 roku zycia czesto po spacerach biegach placze w nocy ze boli go stopa. Rozumiem bole przeciążeniowe ale to bol tylko w jednej lewej stopie w podeszwie. Druga go nie boli...pomaga tylko lek przeciebolowy. zadne masaze czy cieple oklady i masci..czy…
- Mam 21 lat. Do 18 roku życia unikałam głębszych relacji damsko-męskich, nigdy nie chciałam być zależna od towarzystwa rówieśników, którzy wówczas szukali desperacyjnie „drugiej połówki”. Zakochałam się przed 19 urodzinami. Od pierwszego wejrzenia, możliwe? Jasne. Uroda nigdy wcześniej tego typu…
- Witam. Jestem w 18 tyg ciąży. 5 dni temu zrobiłam beta hcg i wynik wyniósł 0,05 mlU/ml dzisiaj powtórzyłam badanie w innym laboratorium i wynik wyniósł <0,100mlU/ml. Czy jest możliwe że w tych tygodniach tak spada? Proszę o odpowiedz
- Z tyly glowy mam guzka ktory jest bolesny i ocieplony przez to boli mnie glowa i mam poczucie jakby mi sie glowa zawrcala i miala zaraz upasc a tak sie nie dzieje. Dodam tez ze kolo uszu mam dwa podobne guzki symetrycznie tylko ze mniejsze. Co to moze byc?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.