Mam odruch wymiotny u stomatologa i trochę brakujących zębów chciałabym uzupełnić ubytki.Proszę o ra

2 odpowiedzi
Mam odruch wymiotny u stomatologa i trochę brakujących zębów chciałabym uzupełnić ubytki.Proszę o radę w jaki sposób mogłabym to zrobić.Mam obawy czy przy moim odruchu będę mogła nosić.
Odruch wymiotny można opanować specjalnymi technikami, odpowiednimi wyciskami a nawet użyciem skanera zamiast wycisku. Natomiast jeśli chodzi o adaptacje do przyszłej pracy protetycznej to warto ocenić jak dużo zębów brakuje. Może jest szansa na leczenie mostami protetycznymi które zachowujà się praktycznie jak własne zęby pacjenta. Jeżeli brakuje większa liczba zębów to pomocne będa implanty zębowe. Warto ocenić sytuacje kliniczna w gabinecie aby zaproponować właściwe leczenie. Pozdrawiam Adam Piosik

Odruch wymiotny przeszkadza przy użytkowaniu protezy górnej. Jeśli brakuje zębów na dole to nie byłoby kłopotu. Jeśli chodzi o protezę górną, to niestety wymaga od Pani sprwdzenia czy jest Pani się w stanie przyzwyczaić. Miałam pacjentów którzy byli cierpliwi i przychodzili tak długo na korekty, aż w końcu mogli swobodnie użytkować protezę górną bez odruchu wymiotnego. Czy to by się udało u Pani? Nie wiem, pacjenci maja różny układ zębów, anatomię jamy ustnej grdła itd.. To wymaga od pacjenta odwagi i cierpliwości, jest też ryzykowne, czy się nie straci tych pieniedzy, trzeba się z tym liczyć. Z moich obserwacji wynika, że cierpliwość się opłaca. Ale nie wiem czy któryś z moich pacjentów się nie poddał i nie zrezygnował z noszenia protezy.