Mam od roku problemy z kłuciem nóg i fascykulacje takie jakby wibracje w środku tkanek czy mięśni a

2 odpowiedzi
Mam od roku problemy z kłuciem nóg i fascykulacje takie jakby wibracje w środku tkanek czy mięśni a od pół roku z kłuciem rąk wędrujące 24h na dobę wynik OB PCR ASO prawidłowe jak i reszta badań a miałam ich sporo w normie. Typu cały kręgosłup, głowa, emg rak, nóg wszystkie badania neurologiczne, reumatologiczne i borelioza też. Moje pytanie bo zrobiłam sobie wymaz z gardła (muszę tu dodać, że kiedyś miałam zabieg usunięcia podniebnych migdałków trzeci migdałek nadal mam i po usunieciu po paru latach odrosła mi narośl została usunięta hispat ok) Od czasu tego mam czasem zapalenie gardła ale nie jest częsty) a i wynik wyszedł taki teraz
Uwagi: Flora fizjologiczna górnych dróg oddechowych: obfita. Nazwa badania Identyfikacja Wynik badania Procedura
Identyfikacja (80) Staphylococcus aureus Wyhodowanie S. aureus w wymazach z nosa lub gardła może świadczyć o nosicielstwie lub kolonizacji.
Mechanizm oporności: MLSB MSSA Liczność kolonii: (++) - wzrost średnio-obfity Uwagi Szczep wykazuje oporność na makrolidy, linkosamidy i streptograminy B Wyhodowany szczep jest metycylinowrażliwy MSSA tzn. jest zawsze wrażliwy na penicyliny izoksazolylowe np. kloksacyklina, penicyliny z inhibitorami i cefalosporyny I i II generacji.
Lekowrażliwość
Nazwa antybiotyku
1 Staphylococcus aureus Kloksacylina W Erytromycyna O Klindamycyna O
Co to oznacza czy się to leczy antybiotykami? czy nic się z tym nie robi ?
Tak , przewlekle nosicielstwo baterii leczy się , ale nie przy użyciu antybiotyków. Zapraszam na wizytę

Biorąc pod uwagę całą Pani wypowiedź, a nie tylko
pytanie odnośnie leczenia antybiotykami ( na które dostała
Pani zresztą odpowiedź od przedmówczyni) uważam, że powniia Pani odwiedzić doświadczonego psychoterapeutę.