Mam nerwicę leńkową bardzo źle się czuję poza domem każdy dalszy wyjazd to mega stres i panika a na

9 odpowiedzi
Mam nerwicę leńkową bardzo źle się czuję poza domem każdy dalszy wyjazd to mega stres i panika a na dodatek jestem kierowcą zawodowym to co kochałem jest teraz moim przekleństwem osobiście byłem na terapii 3 miesiące pod koniec terapii terapełta położył na podłodze liczby od 0 do 10 każdy z nas miał stanąć przy liczbie według niego jak się czuję przy końcu terapii ja zrobiłem tylko 2 kroki nic mi terapia nie dała. W domu zrobiłem się bardzo nerwowy choć z natury jestem człowiekiem który każdemu chce pomóc nawet moim kosztem.
Witam, zachęcam do mindfullness, do praktyki uważności z wykorzystaniem medytacji. Jeżeli terapia Panu mało pomogła, może okazać się, że ten kierunek pomoże. Mindfullness ma bardzo dobre wyniki w przypadku zaburzeń lękowych.

Dzień Dobry,
dwa kroki w trzy miesiące to mimo wszystko jest jakiś ruch. Nie da się wyruszyć w trasę, bez początkowych manewrów. Sugeruję rozważenie terapii indywidualnej i kontynuowanie leczenia a takze rozszerzenie jej o różne techniki łagodzące przeżywanie.
Odbudowanie siebie wymaga czasu i doświadczonego przewodnika.

Życzę wytrwałości!
Witam. Trudno określić jaka to była terapia, ale zachęcałabym Pana do podjęcia psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która jest koncentrowana, m.in. na leczeniu wszelkich zaburzeń lękowych. Może trzeba będzie trochę poszerzyć wgląd w Pana sytuację życiową i nieco dłużej popracować nad problemem. Proszę się nie poddawać tylko poszukać dobrego terapeuty. Pana współpraca także jest ważnym czynnikiem w procesie terapii. Bez Pana motywacji, praca nie będzie sukcesywna. Powodzenia
Witam, według mnie dwa kroki na przód to duża poprawa! Proszę pamiętać, że każdy potrzebuje indywidualnego czasu na zmiany. Zachęcam do pracy w nurcie TSR - Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, która pomaga w szukaniu zasobów i motywacji do działania, skoro udało się zrobić dwa kroki na przód to co było w tym pomocne? Czego można zrobić więcej? Kiedy jest lepiej?
Polecam również trening antystresowy, który pozwala na rozluźnienie, wyciszenie, odprężenie, a dzięki temu na dalszą pracę.
Witam, proszę się nie poddawać w terapii i spróbować indywidualnej. Ważne jest, aby Pan świadomie podjął terapię, ponieważ wpływać to będzie na jej efektywność i Pana wgląd w siebie. Powodzenia i pozdrawiam.
Witam, 3 miesiące to bardzo krótki okres zaledwie na dotarcie do objawów. Przy pana objawach bardziej skuteczna może okazać się terapia długoterminowa. Przy końcu terapi zawsze pojawia się lęk. Zmniejszenie nasilenia objawów przez jakiś czas nie powoduje zniknięcia. Pozdrawiam Ewelina Włodarz - Zając
Udało się Panu zrobić aż dwa kroki do przodu, tylko w 3 miesiące. Droga do zmiany bywa długa, ale warto ja podjąć i kontynuować, dla siebie i swojego komfortu.
Nerwica, lęki często mają swoje podłoże we wczesnych doświadczeniach. Sądzę, ze warto do niech wrócić i spróbować przepracować w bezpiecznych warunkach gabinetu psychoterapeutycznego. Jednocześnie nie zapominając o szukaniu konkretnych rozwiązań, swoich zasobów.
W swojej pracy integruje różne nurty, bo uważam, ze każdy człowiek potrzebuje indywidualnego podejścia, szytego na miarę.
Dagmara Spychalska
Dzień dobry Panu
Jak Pan zapewne widzi, ile fachowców tyle pomysłów...
Każdy pomysł jest dobry, ale najważniejsze żeby był skuteczny dla Pana.
Z tego co Pan napisał objawy są dalej silne, nie wiem czy był już Pan u psychiatry- rozumiem, że jest Pan kierowcą, ewentualne przyjmowanie leków musiałoby być szczególnie dobrane. Może warto przez jakiś czas się wspomóc lekami...
Różne są metody- psychoterapia, biofeedback, praca z ciałem.
Może warto poszukać kogoś kto Panu odpowiada i się w tym specjalizuje w Pana okolicy.
Lęk ma to do siebie, że paraliżuje- ale oswojony wzmacnia- myślę, że bardzo Panu zależy, podjął Pan terapię a to już wiele.
Życzę owocnych poszukiwań i jestem przekonana, że wróci Pan do swojej pracy i pasji jeszcze silniejszy.
Dzień dobry to dobrze że Pan nadal poszukuje pomocy i chce Pani zmiany. Może jest jeszcze inna przyczyna objawów Pana. Zachęcam do dobrego wywiadu. Terapia poznawczo behawioralna pomoże Panu. Pozdr