Mam na imie karolina mam lat 31 waze 116 klg .Chcialabym schudnąc co najmiej połowe . Mam ustalone d

3 odpowiedzi
Mam na imie karolina mam lat 31 waze 116 klg .Chcialabym schudnąc co najmiej połowe . Mam ustalone diete trzymam od diedietyczki . uprawiam gimnastyke . I Waga utrzymuje natym poziomie od czego to zalezy . Co mam zrobić
Dzień dobry Pani Karolino :) Brak spadku masy ciała może wynikać z wielu przyczyn. Pierwsza to to, że może mieć Pani w diecie źle dobrany deficyt tzn. jest w niej zbyt dużo kcal, aby mogła Pani zredukować tkankę tłuszczową. Drugą kwestią są wahania wagi w ciągu dnia. Efekty nie zawsze są już widoczne po tygodniu czy dwóch, może Pani na przykład ważyć się po jedzeniu lub gromadzić wodę, zwłaszcza teraz gdy są upały. Ostatnią kwestią są ewentualne problemy zdrowotne, które mogą wpływać na trudności z redukcją masy ciała jak niedoczynność tarczycy czy insulinooporność, dobrze jest wykonać badania diagnostyczne w tym kierunku. Pozdrawiam serdecznie Malwina Śliwińska

Pani Karolino, jeśli współpracuje Pani z dietetykiem, to należy ten problem zgłosić i omówić z osobą, która Pani przygotowała dietę. Przyczyn braku spadku masy ciała może być wiele - zbyt mały lub zbyt duży deficyt, zatrzymanie wody w organizmie, choroby tarczycy czy zaburzenia gospodarki węglowodanowo-insulinowej. Poza tym masa ciała nie jest najlepszym wyznacznikiem sukcesu - warto zbadać skład ciała i stosunek tkanki tłuszczowej do mięśniowej oraz mierzyć obwody. Gdyby interesowała Panią współpraca z dietetykiem i trenerem personalnym online, serdecznie zapraszam - przeanalizuję Pani sytuację i zaproponuję odpowiednie postępowania. Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Pani Karolino, jako psychodietetyk, mogę zaoferować Ci kilka wskazówek i zaleceń dotyczących odchudzania. Ważne jest jednak aby pamiętać, że zawsze należy skonsultować się z dietetykiem klinicznym i lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek zmian w diecie lub stylu życia.

1. Ustalona dieta: jeśli trzymasz się na ustalonej diecie od dietetyczki, warto sprawdzić, czy jej składniki są odpowiednie dla Twoich indywidualnych potrzeb. Upewnij się, że dieta jest dobrze zbilansowana pod względem składników odżywczych i kaloryczności, aby wspomagać utratę masy ciała.

2. Brak aktywności fizycznej: odpowiednie odżywianie jest ważna, ale równie istotna jest regularna aktywność fizyczna. Upewnij się, że włączasz regularne ćwiczenia do swojego planu, ponieważ to ułatwi proces odchudzania.

3. Zwróć uwagę na jakość żywności: wybieraj żywność bogatą w składniki odżywcze, takie jak warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, chude źródła białka i zdrowe tłuszcze. Unikaj przetworzonej żywności, bogatej w tłuszcze trans i dodany cukier.

4. Kontroluj porcje: zwróć uwagę na wielkość porcji spożywanych posiłków. Bazuj na sygnałach głodu i sytości, obserwuj swój organizm i reaguj na odczucia w trakcie jedzenia.

5. Regularność posiłków: staraj się spożywać regularne, zrównoważone posiłki w ciągu dnia. Unikaj pomijania posiłków, ponieważ może to prowadzić do większego łaknienia i sięgania po zbyt dużą ilość przekąsek.

6. Znajdź wsparcie emocjonalne: ważne jest, aby zrozumieć, że odchudzanie to proces, który wymaga czasu i wysiłku. Znajdź wsparcie emocjonalne u bliskich osób, grupy wsparcia lub specjalisty ds. zdrowia psychicznego, aby poradzić sobie z ewentualnym stresem czy trudnościami.

Pamiętaj, że proces odchudzania jest indywidualny i może wymagać cierpliwości. Ważne jest, aby zachować zdrowy styl życia, który można utrzymać przez dłuższy czas, zamiast polegać na szybkich rozwiązaniach.