Mam bóle szczękowe ( zeby wyleczone),głowy -kręgosłupa szyjnego. Brałam blokady w kręgosłup szyjny

3 odpowiedzi
Mam bóle szczękowe ( zeby wyleczone),głowy -kręgosłupa szyjnego.
Brałam blokady w kręgosłup szyjny - nie pomaga
szumy w uszach czsem ból lewego ucha.
Proszę o pomoc
Ciężko będzie pomóc a nawet powiedzieć w czym może być problem tu na forum. Dzieje się tak ponieważ przyczyn możemy tu znaleźć naprawdę wiele. Polecam kontakt z osteopatą w swojej okolicy. Pozdrawiam

Dzień dobry,
polecam poszukać fizjoterapeuty lub osteopaty pracującego ze stawem skroniowo-żuchowym. Powinno pomoc.
Z poważaniem,
Marcelin Korycki
TMJ (staw skroniowo-żuchwowy) jest najwyżej w ciele położonym stawem. Jego funkcja jest wypadkową dopasowania do siebie powierzchni zębów i relacji napięciowych w segmentach ciała poniżej. Problemy TMJ w połączeniu z dysfunkcjami głowy i szyi to w dużej mierze skutki nieudanych adaptacji a niekiedy rywalizacji sił łańcuchów przednich i tylnych ciała między sobą nie tylko w problematycznym obszarze ale bardzo często z dala od niego. Innymi słowy m in. takie sytuacje jak np. przebyte nawykowe skręcenie stawu skokowego, apendektomia, czy inne zabiegi w obszarze tułowia powodują zaburzenie mechanicznych napięć pomiędzy całymi ciągami mięśni(łańcuchami) przez co grupy przeciwdziałające są niekiedy zmuszane do swej niefizjologicznej pracy w zupełnie innych obszarach ciała.
Z tych względów rekomenduję konsultację z fizjoterapeutą i/ lub osteopatą pracującym holistycznie. Podejście zawężone wyłącznie do TMJ lub obszaru głowy i szyi będzie niewystarczające a efekty niewielkie i/lub krótkotrwałe.
Tylko postawienie pełnej, czynnościowej diagnozy w oparciu o szczegółowy wywiad, globalne a następnie szczegółowe badanie czynnościowe i napięciowe tkanek pozwoli na określenie mechanizmu przyczynowo-skutkowego: co zaczęło i wyjaśnieniu dlaczego obszar szyi/głowy jest u Ciebie rezultatem tego procesu.
W moich pozostałych odpowiedziach znajdziesz wskazówki wg jakiego klucza należałoby poszukiwać danego specjalisty.
Życzę powodzenia,
Daniel