Mam 37 lat, od jakiegoś czasu, mam dziwne napady lęku, cały czas wydaje mi się że jestem chora (mam

2 odpowiedzi
Mam 37 lat, od jakiegoś czasu, mam dziwne napady lęku, cały czas wydaje mi się że jestem chora (mam raka), ciągle czytam o chorobach w internecie (nie mogę się od tego powstrzymać), wybudzam się koło 5-6 rano, boję się iść do lekarza jakiegokolwiek, zrobić badania itp. Ciągle mam wrażenie że mnie cos kłuje, a to w boku, a to w piersiach, a to w pachwinie (uczucie ciągnięcia przy chodzeniu). W nocy często się pocę, wybudzam, okres też mam skąpy, nie wiem już czy to przez stres czy coś mi faktycznie jest.
Witam. Opisywane przez Panią objawy mogą mieć charakter lękowy i mogą być wskazaniem do podjęcia psychoterapii. Radziłabym też zgłoszenie się do lekarza rodzinnego i poproszenie go o podstawowe badania. Będzie Pani miała wtedy pewność czy są powody do niepokoju, a jeśli nie byłby to znak, że należy zadbać o kondycję psychiczną. Sugerowałabym także wizytę u ginekologa. Pozdrawiam, Angelika Urban

Funkcjonowanie na wysokim poziomie lęku zakrzywia obraz a tym samym postrzeganie rzeczywiste. Zachęcam do skorzystania ze wsparcia psychoterapeuty w miejscu zamieszkania. Pozdrawiam