Mam 36 lat. Jestem operatorem ładowarki teleskopwej od ok. 7 lat. Jest to praca siedząca przeważnie

5 odpowiedzi
Mam 36 lat. Jestem operatorem ładowarki teleskopwej od ok. 7 lat. Jest to praca siedząca przeważnie po 12 godzin, codziennie, czasami nawet, a ostatnio bardzo często, 6 dni w tygodniu. O urlopie już nie pamiętam. Jeżdżę po różnym terenie po budowie, doły itd. Ale zdarza się że stoję w miejscu cały dzień. Ostatnio zaczął mnie boleć z prawej strony bark, albo lopatka
? Sam już w pewnym momencie nie wiedziałem co! Taki tępy ból. Mówiłem sobie że przejdzie, i przechodził w nocy. Jednak rano jak ruszałem maszyną zaczęło się i drętwienie prawej ręki, nogi, stopy i ucisk w biodrze też tylko po prawej stronie. Mówiłem sobie że przeważnie pracuje prawą stroną to pedał gazu, to joysticki których używam, itd. Maść, masaż to tylko była chwilowa ulga. Tak jest do tej pory od ok. 3 mies. Z jedną różnicą. Że ból w barku, czy lopatce przeniósł na lewą stronę teraz. A prawa strona od biodra w dół dalej to samo!! Nie mogę spać po nocach! Ból staje się tak dokuczliwy że wszystko mnie po prostu drażni. Nie byłem u lekarza bo nie miałem czasu. Myślałem że samo przejdzie. A muszę pracować , po prostu muszę bo tylko ja zarabiam na dom. Proszę o poradę. Co to może być i jak sobie z tym poradzić? Jeżeli będzie poważniej niż myślałem, to jestem normalnie ubezpieczony, biorę L4 i koniec. Jeżeli jednak są sposoby żeby udało się bez lekarza, to proszę o pomoc. Moje godziny w pracy to moje pieniądze i byt dla innych. Pozdrawiam.
Powinien Pana zbadac fizjoterapeuta i ocenić czy terapią manualną i odpowiednimi ćwiczeniami da radę pomóc czy też trzeba zrobić szerszą diagnostykę i wdrożyć leczenie

Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty/ osteopaty. Należy przeprowadzić dokładną diagnostykę aby zbadać czy nie ma problemów dyskopatycznych. Objawy mogą wskazywać na podrażnienie nerwów. Pozdrawiam
Można w pierwszej kolejności wykonać rezonans magnetyczny (MR) kręgosłupa (odcinek szyjny, piersiowy i lędźwiowy) i z opisem udać się do fizjoterapeuty najlepiej specjalizującego się mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa. Szczegółowa analiza zachowania się objawów w wywiadzie i badaniu przedmiotowym połączona z informacją z MR powinna dać odpowiedź czy problem jest natury podlegającej terapii mechanicznej/fizjoterapii. Jeśli zdarzy się że będzie jednak inaczej fizjoterapeuta powinien wskazać najbardziej sensowny kierunek dalszych konsultacji - mimo wszystko uważam że warto zacząć od fizjoterapeuty. Alternatywą jest dobry lekarz rodzinny/POZ lub dobry ortopeda.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna ( i wizyta, diagnoza + terapia ) - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Praca nie należy do łatwych. Pozycja wymuszona, brak ruchu. Polecam terapie manualna odcinka szyjnego i piersiowego. Cwiczenia rozciagajace, w razie przerwy starac sie "rozprostować". Przede wszystkim zadbać o pozycje prawidlowa przy pracy.
Oczywiście, doraźne działania dają chwilowe efekty. Wykonuje Pan ciężką pracę, nie dając ciału się zregenerować. Jasne, że warto korzystać z usług fizjoterapeuty oraz rehabilitacji w każdej dostępnej formie - również tej na NFZ.
Osobie, która bez przerwy pracuje, trudno jest powiedzieć, że powinna poświęcić czas na ćwiczenia. Niestety, w ciele pojawiają się napięcia, najpierw pierwotne, później wtórne. Żeby ujarzmić problem, poza działaniem objawowym należy też przygotować ciało na częste obciążenia. Oczywiście odpowiednie ćwiczenia zaleci Panu fizjoterapeuta po zbadaniu Pana potrzeb.