Mam 35 lat, mój mąż 37.Od ponad 3 lat staramy się o dziecko, bezskutecznie. Pół roku temu byłam na w

1 odpowiedzi
Mam 35 lat, mój mąż 37.Od ponad 3 lat staramy się o dziecko, bezskutecznie. Pół roku temu byłam na wizycie u ginekologa, w badaniu usg wyszło, że mam polipa szyjki macicy i podejrzenie torbieli na lewym jajniku (lekarz nie był do końca pewien, gdyż był to 12 dc). Został mi przepisany lek Duphaston.Bralam go 5 miesięcy i nic.Na początku było ok, ale po dłuższym stosowaniu miałam krwawienia w środku cyklu, czego wcześniej nie bylo, nie czułam się zbyt dobrze.Odstawilam go.Teraz wybieram się na wizytę do ginekologa i chciałabym zrobić badania hormonalne, ktore pomogą ustalić co jest przyczyną tak długotrwałych starań. Zdaje sobie sprawę z tego że to może być polip lub torbiel.A do tego dochodzi moje 35 lat.Chcialabym sie dowiedzieć jakie badania powinnam zabrać do ginekologa zajmującego się diagnostyka nieplodnosci i w jakich dniach cyklu powinnam je robic np progesteron, prolaktyna itd.Zalezy mi na czasie gdyż mieszkam za granicą i w Polsce będę około miesiąca, nie chce tracić czasu na oczekiwanie na kolejne wizyty do lekarza po parę dni moze dluzej.Wolalabym odrazu zglosic sie do lekarza z podstawowymi bafaniami.Chcialabym też uzyskać informacje czy w moim przypadku mozna mnie wyleczyć farmakologiczne, nie chciałabym jakieś innej ingerencji jeśli leki mogą pomóc. Dodam że mój mąż wybiera się również na badanie nasienia, przed planowaną wizytą u ginekologa.Czy wysoki poziom cholesterolu w badaniach meza rowniez ma jakis wplyw?Bardzo proszę o pomoc, nie chce leczyc się zagranicznej placowke, mam większe zaufanie do naszych lekarzy.Z góry dziękuję za pomoc.
Nie tylko Pani ale również mąż powinien zostać przebadany (badanie nasienia). Najlepiej od razu udać się do osoby specjalizującej się w niepłodności. Możecie Państwo zapisać się do Programu Kompleksowej Ochrony Zdrowia Prokreacyjnego, gdzie w ramach NFZ zrobią Wam wszystkie niezbędne badania. Jeśli koniecznie chce Pani robić jakieś badania przed wizytą to może Pani wykonać:
- AMH, FSH, LH, estradiol,TSH, PRL (2-5 dzień cyklu)
- Testosteron, DHEAS, SHBG
- cytologia
- posiew z pochwy,
- wymaz z kanału szyjki w kierunku mykoplazm, ureaplazm, chlamydii