Mam 31 lat . Od około 7 lat zauważyłem rosnący tzw. Piwny brzuch. Mam 175 wzrostu ,ważę 89kg a obwód

3 odpowiedzi
Mam 31 lat . Od około 7 lat zauważyłem rosnący tzw. Piwny brzuch. Mam 175 wzrostu ,ważę 89kg a obwód w pasie to 100cm. Reszta ciała czyli nogi, ręce i klatka piersiowa jest w porządku. Mój brzuch jest twardy i gdy mapkę brzuch mięśnia znajdują się pod pierwsza warstwą tłuszczu około 1-1,5 cm pod skórą. Chciałbym zapytać jak z tym walczyć i ewentualnie do jakiego lekarza sie udać na specjalistyczne badania i ewentualnie porady. Dodam, że jestem smakoszem piwa. Proszę o poradę, gdyż jest to dla mnie problem. Dziękuję
Wzrost tkanki tłuszczowej wisceralnej (w okolicach brzucha) wiąże się z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi oraz dodatnim bilansem energetycznym (także związanym ze spożywaniem alkoholu). Warto zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawowych badań kontrolnych oraz do specjalisty- dietetyka, w celu poprawy sposobu odżywiania się (dietetyk może także zasugerować zrobienie koniecznych badań, przed ułożeniem jadłospisu oraz zaleceń).

Dzień dobry,
w tej sytuacji zaleciłbym konsultację u lekarza rodzinnego oraz dietetyka. Lekarz rodzinny skieruje Pana na wykonanie niezbędnych badań oraz oceni Pana stan zdrowia. Dietetyk natomiast zajmie się procesem redukcji masy ciała, który moim zdaniem jest konieczny. Uważam, że problem może leżeć w spożywaniu zbyt dużej ilości kalorii, a nie samej obecności piwa w Pana diecie. Podczas konsultacji specjalista oceni m.in. Pana nawyki żywieniowe oraz doradzi korzystne dla Pana rozwiązanie. Myślę, że jest możliwa elastyczna współpraca, która nie narzuci Panu dużych restrykcji i nie pozbawi Pana ulubionych produktów i potraw.
Pozdrawiam!
Otyłość brzuszna - bo tak należy określić Pana sytuację - wymaga diagnostyki i leczenia lekarza obesitologa - czyli specjalisty zajmującego się tym schorzeniem. Tkanka tłuszczowa wisceralna (ta zlokalizowana wokół brzucha) jest źródłem ogromnej ilości substancji zakłócających funkcjonowanie organizmu. Zaniechanie leczenia choroby otyłościowej może prowadzić do kolejnych powikłań jak cukrzyca, miażdżyca, przedwczesny zawał serca czy udar mózgu.