Mam 29 lat dotychczas nie miałam żadnych problemów zdrowotnych. Dotychczas to znaczy do lipca tego r

2 odpowiedzi
Mam 29 lat dotychczas nie miałam żadnych problemów zdrowotnych. Dotychczas to znaczy do lipca tego roku. Zaczęło się od bólu gardła i wydawałoby się zwykłej infekcji wirusowej. Po tygodniu ból gardła nie przeszedł. Nie miałam żadnych dodatkowych objawów z wyjątkiem kaszlu. W gardle natomiast zaczęły pojawiać się dziwne zmiany, opisywane przez niektórych jako białe zmiany włóknikowe, bladość błony śluzowej, do tego czerwone brodawczaki. Dostałam antybiotyk ospen, który nie pomógł. Następnie summamed. Do tego po tygodniu pojawiły się bóle w klatce piersiowej (kłujące). Miałam robione podstawowe badania (morfologię, ekg). Wszystko było ok. Z podejrzeniem refluksu zostałam skierowana na gastroskopię. Tu wynik również był ok. Gardło płukałam różnymi płukanka witaminowymi, glimbaxem, stosowałam nystatyne i nic. Gardło nadal boli. Później zaczęły się problemy z bólami brzucha oraz nawracającymi zapaleniem pęcherza. Robiłam 3 wymazy z gardła i dopiero za 3 razem z badania wyszła bakteria serratia marcescens - bardzo obfity wzrost. Czytałam, ze bakteria ta odpowiada właśnie za częste problemy z układem moczowym oraz oddechowym. Do wyniku dostałam antybiogram z proponowanym antybiotykiem, ale mimo zastosowanego leczenia cipronexem nie ma żadnej poprawy. Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z ta bakteria i jest mi w stanie pomoc?
Warto po przeprowadzonej kuracji ponownie zrobić posiew i zobaczyć co się teraz wyhoduje.
Pozdrawiam,
Prof. A. Krzeski

Witam serdecznie.
Proponuję skonsultować się z immunologiem celem oceny wydolności układu odpornościowego ( określić poziom immunoglobulin oraz składowych dopełniacza C3, C4). Ponadto w przypadku ponownego uzyskaniu (dodatniego wyniku wymazu) proszę rozważyć wykonanie autoszczepionki?
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl