Mam 26 lat i nie mogę znaleźć żadnej dziewczyny, jak rozwiązać mój problem?

5 odpowiedzi
Witam, zwracam się z prośbą o jakąś dobrą radę i pomoc w mojej sprawie. Nie umiem sam znaleźć jakiegoś rozwiązania i nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Mam 26 lat, jestem od urodzenia osobą niepełnosprawną fizycznie, chociaż chodzącą samodzielnie. Przebyłem już kilka operacji stóp i kręgosłupa. Ostatnio znów przeszedłem operację stawu skokowego, potrzebuję czyjejś pomocy w codziennym życiu. Mieszkam z najbliższą rodziną – matką i bratem, którzy mi we wszystkim pomagają. Chodzi mi o to, że – szczerze mówiąc – jeszcze nigdy nie miałem w swoim życiu dziewczyny ani nawet nie byłem zakochany. Przyznam, że od dłuższego czasu bardzo marzę o tym i pragnąłbym, żeby poznać jakąś spokojną, życzliwą, ciepłą dziewczynę, która by mnie zaakceptowała i pokochała, i z którą mógłbym stworzyć szczęśliwą rodzinę, być dobrym, kochającym ojcem i mężem. Może to pragnienie jest o tyle silne, że sam wychowywałem się bez ojca, który nas opuścił. Marzę bardzo tych wspólnie spędzanych chwilach, wzajemnych czułościach i radosnym byciu we dwoje. Z drugiej strony jednak obawiam się, że żadna dziewczyna mnie nie zechce zaakceptować i nie chcę nikomu uprzykrzać życia, bo wiadomo, że takiej osobie niepełnosprawnej jak ja trzeba na co dzień pomagać. Nie przestaję jednak myśleć o tej jedynej, wymarzonej ukochanej dziewczynie, ale nie wiem, czy taką znajdę, żeby zgodziła się być ze mną ze względu na moją niepełnosprawność? Może być z biednej rodziny, nie mam dużych wymagać, żeby tylko mnie pokochała i żebyśmy mogli stworzyć udany związek. Próbowałem nawet przez portal randkowy, ale widzę, że mam marne szanse. Większość dziewczyn nawet nie odpisała słowa. Nie wiem, jak mam sobie z tym poradzić, co o tym myśleć? Czy pogodzić się z tym, że już na zawsze będę sam? Czy czekać, aż samo coś się w moim życiu zdarzy? Czy szukać dalej np. przez portale randkowe? Proszę o pomoc i jakąś dobrą radę. Dziękuję.
Sytuacja niepełnosprawności i zależności od pomocy innych osób jest sytuacją zdecydowanie trudną psychologicznie. Ogranicza bowiem nie tylko możliwość realizowania własnych planów, ale też przyczynia się często do ograniczenia kontaktów społecznych, które są ważne dla utrzymania dobrostanu psychicznego każdej osoby. Z pana wypowiedzi nie wynika, czy i w jakim stopniu niepełnosprawność wpływa na kontakty z innymi ludźmi. Trudno jest bowiem znaleźć dziewczynę nie mając kontaktów z rówieśnikami .... Każdy (a przynajmniej większość) chce kocha i chce być kochanym, to naturalna potrzeba o którą warto zadbać! Warto więc szukać drugiego człowieka, nawet pomimo ograniczeń ze strony własnego ciała. Szukanie partnera przez portal internetowy jest teraz dość popularne, poza tym jest dość proste, zapewnia anonimowość i dyskrecję. Czy warto szukać? Na pewno tak! ale warto uczyć się od innych, którzy mają własne doświadczenia z niepełnosprawnością i od nich czerpać inspirację - polecam lekturę Nicka Vujicica - człowieka bez rąk i bez nóg, który daje nadzieję milionom nie tylko zdrowych ludzi. Powodzenia.

Dzień dobry,
Niestety nie potrafię pomoc Panu pomoc w rozwiązaniu zgłaszanego problemu. Myślę jednak, ze każdy dostępny sposób jest dobry do poznania osoby, z którą potencjalnie będzie mógł Pan tworzyć związek. Czego szczerze życzę.
Pozdrawiam
Nie w mojej kompetencji jest udzielania rad odnośnie gdzie szukać miłości. Jeżeli Pana trudności w relacjach związane są z psychologicznymi problemami np. nieakceptowanie siebie, nieśmiałość, niskie poczucie własnej wartości to wtedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Może pomocna byłaby psychoterapia grupowa, w której można nauczyć się nawiązywać relacje z innymi i bardziej otworzyć się na ludzi i poznać siebie w relacjach. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Nie poddawaj się , wierz. Znam kilka osób niepełnosprawnych, które mają rodziny, dzieci. Szukaj, rozglądaj się , wychodź do ludzi, tam gdzie możesz poznawać nowe osoby i przede wszystkim dać się poznać.
Witam.
Uważam, że każdy sposób, który pomaga z nawiązywaniu nowych znajomości jest dobry. Takie serwisy internetowe mogą wspomóc Cię w tym procesie - oczywiście ważne jest to, by pisać tam prawdę. Dzięki temu nie rozczarujesz się na pierwszym spotkaniu. Piszesz o swojej sytuacji, a nic na temat tego czy w ciągu dnia masz jakieś aktywności, czy wychodzisz z domu. To też wpływa na nawiązywanie relacji z innymi. Jeśli chodzi o Twoją niepełnosprawność - ona nie wyklucza znalezienia dziewczyny. Wierzę, że znajdziesz taką, która Cię pokocha i zaakceptuje takim, jakim jesteś. Warto byś uwierzył w siebie i w to, że jesteś kimś wartościowym.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.