Mam 25lat w gimnazium miałam silne stłuczenie kolana ale zostawiłam to jak było i nie podjęłam się ż

4 odpowiedzi
Mam 25lat w gimnazium miałam silne stłuczenie kolana ale zostawiłam to jak było i nie podjęłam się żadnego leczenia nawet przeswietlenia. Czasem ale to czasem kolano sie odzywało ale tylko lekkim bólem i szybko przechodziło.. Ostatnio zaczęłam biegać i po drugim treningu zaczęło mnie okropnie boleć kolano, udałam sie do lek.ortopedy, która stwierdziła zapelnie- wstrzyknęła zastrzyk sterydy+przeciwbólowe ale nic nie pomogło... bardzo nalegała na zastrzyk z kwasem hialuronowym, który kosztuje 800zl ale nie stać mnie a nawet gdybym miała to chyba bym się bie zdecydowała bo odczułam, że chciała mi go 'sprzedać' za wszelką cenę. Niewiem co robić bo na dobrego lekarza trzeba długo poczekać a ja już nie mogę wytrzymać i czasem z bólu płacze. Proszę o rady.
Witam
Proszę skonsultować się z terapeuta manualnym/fizjoterapeutą. Ból kolana po treningu świadczy o przewlekłym stanie przeciążeniowym tkanek miękkich. Terapeuta z doświadczeniem powinien po testach różnicowych i badaniu funkcjonalnym postawić właściwą diagnozę i wdrożyć terapię. To w takich przypadkach najlepsza forma leczenia. W razie komplikacji w postawieniu diagnozy może warto zrobić rezonans magnetyczny kolana. Na początek proszę spróbować okładów z ciepła jeśli nie będzie pomagać to chłodne, można kilka razy dziennie.
Pozdrawiam

Przyczyny należy doszukiwać się w nieprawidłowym napięciu tkanek (mięśniopowięzi) mającymi wpływ na zmienioną mechanikę kolana w obciążaniu. Skontaktuj się z fizjoterapeutą lub osteopatą pracującym globalnie z ciałem zarówno na tkankach miękkich jak funkcjonalnie - poruszanie się przez kilka lat w bólu zmienia i utrwala taki sposób poruszania się.
pomocne hasła przy wyborze danego specjalisty to m in.:
manipulacja powięzi wg stecco
łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS
PNF
Kinetic Control
pozdrawiam,
Daniel
Witam serdecznie.
Stary uraz o którym Pani wspomina może ale nie musi mieć wpływu na obecne dolegliwości. Polecam udać się do fizjoterapeuty a nie poddawać się leczeniu na ślepo za pomocą drogiego kwasu który bardzo często jest skuteczny na krótki czas lub w ogóle. Polecam udać się do fizjoterapeuty który zbada i przetestuje kolano oraz znajdzie przyczynę bólu. W zależności do diagnozy skieruje do odpowiedniego i kompetentnego lekarza lub sam przeprowadzi odpowiednią terapię.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Dzień dobry, z najprostszych rzeczy to proszę chłodzić kolano np kompres ciepło zimno kupić w aptece schładzać ok 20 minut chociaż raz dziennie lub po aktywnosci fizycznej. Oraz proponuje pójść na wizytę do fizjoterapeuty który zajmuje się kolanem- ponieważ to skomplikowany staw a diagnostyka i rehabilitacja funkcjonalna często są bardziej skomplikowane niż się wydają. Pozdrawiam i trzymam kciuki.