Mam 25 lat. W styczniu mialam infekcje wydawalo mi sie moczowa. Parcie na mocz, pieczenie, bol. Lecz

3 odpowiedzi
Mam 25 lat. W styczniu mialam infekcje wydawalo mi sie moczowa. Parcie na mocz, pieczenie, bol. Leczylam sie sama furagina. Najgorsze minęło,ale nadal odczuwalam dyskomfort (od stycznia do maja) po oddaniu moczu. Teraz na początku maja znow mnie dopadla ta infekcja czyli bol przy oddawaniu moczu i tuz po, parcie na mocz, znow leczylam sie furagina, ale zrobilam wyniki z moczu po tygodniu sostowania furaginy. Wyniki sa dobre, zadnych bakterii nie wykazaly.Ale ja sie nadal zle czuję. Dyskomfort po kazdym oddaniu moczu (trwa okolo 30 minut po sikanu) . Wrażenie jakby cos zostawalo i uwieralo.. Co robic?
Proponuję usg jamy brzusznej z zaleganiem moczu, mocz badanie ogólne i konsultację urologiczną.

Dzień dobry. Podstawowym pytaniem jest czy miała Pani infekcje? (badanie ogólne moczu przed zastosowaniem Furaginy) i dlaczego pojawiły się objawy (przetrzymywanie?, niedopijanie?,kontakt seksualny? ...)
Czy oprócz zastosowania furaginy, zastosowała Pani dodatkowo: probiotyk dopochwowy, odpowiednią ilość napojów?
Podjęła Pani próbę leczenia ale niewłaściwą.
Teraz należy za zacząć od początku- odstawić leki, poczekać na nasilenie objawów -zrobić badanie ogólne moczu/ posiew( jeśli będą bakterie), wymaz z pochwy (nie cytologia) zebrac dokładny wywiad co do nawyków -płynów i oddawania moczu itp, zrobić USG.
Dopiero wtedy zacząć właściwe leczenie.
Po nim nauczyć prawidłowych nawyków mikcyjnych oraz właściwego reagowania na podobne objawy w przyszłości.
Pozdrawiam
Dzień dobry.

Przede wszystkim należałoby wykonań posiew moczu i USG ukł. moczowego z oceną zalegania po mikcji. Dopiero te badania łącznie z dokładnym wywiadem mogłyby naprowadzić na ewentualne podłoże dolegliwości.

Pozdrawiam,
Paweł Wołyniec