Mam 24 lata 1.5 roku temu miałam wodniaki na obu stronach jajowodach że stanem zapalnym byłam 2 mies

2 odpowiedzi
Mam 24 lata 1.5 roku temu miałam wodniaki na obu stronach jajowodach że stanem zapalnym byłam 2 miesiące po porodzie córki po braniu antybiotyków miałam operację ich usunięcia . od 2 miesięcy mam bóle po prawej stronie czasami po lewej na wysokości pępka odczówam ból przed wyróżnieniem A wcześniej tak nie miałam czasami mam biegunkę i gazy schudłam w 2 msc 10 kg . boję się iść do lekarza bo moja mama miała raka jelita i mojej mamy 2 siostry też na to chorują czy powinnam iść zrobić jakieś usg albo kolanoskopie co to może być
Każda, nawet poważna choroba im wcześniej wykryta tym większe są szanse wyleczenia. Rak jelita grubego zdaża się wyjłtkowo w Pani wieku. Mogę istnieć też inne, mniej groźne przyczyny tego rodzaju objawów. Wizyta u lekarza i badania są jednak niezbędne.

Witam; Opisywane dolegliwości i ich historia, nie mogą zniechęcać do działania! Oczywiście, nie wolno ich lekceważyć, ale również nie demonizujmy ich. Była Pani leczona, pozostały dolegliwości, które należy zdiagnozować. Tzw "dodatni" wywiad rodzinny, to również tylko statystyka. Nie zalecałbym diagnostyki na odległość. Wiele można wyjaśnić, analizując wykonane wcześniej badania i... zadając kilka pytań. Osobiście wolę również zaczynać diagnostykę od mniej inwazyjnych badań niż np kolonoskopia. Zapraszam, w gabinecie współpracuję z psychologiem - terapeutą, najpierw trzeba to wszystko "ogarnąć". Na pewno miała już Pani wykonywane wiele różnych badań diagnostycznych, proszę nie zapomnieć zabrać ich wyniki i opisy. Rozmowa z psychoterapeutą, również może być przydatna, choćby po to, żeby zmniejszyć uzasadniony lęk przed samą diagnostyką. Zapraszam. Krzysztof Kowalczyk PS: Z pośród wymienionych przez Panią badań kontrolnych, warto wykonać USG jamy brzusznej - to nie zaszkodzi, proszę tylko pamiętać o dokładnym przygotowaniu się do badania.
Sugeruję wizytę: Konsultacja pierwszorazowa
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.