Mam 23 lata, odkąd pamietam całe życie sie odchudzam, chudnę i tyje na zmianę. Ostatnio mam duże pro

5 odpowiedzi
Mam 23 lata, odkąd pamietam całe życie sie odchudzam, chudnę i tyje na zmianę. Ostatnio mam duże problemy z jedzeniem, są dni kiedy potrafię cały dzień jeść bez przerwy, ciagle sięgać po coś co mam pod ręka albo isc 5 razy do sklepu po coś do jedzenia mimo ze nie jestem głodna. Przestaje jeść w momencie kiedy mój żołądek nie moze juz wytrzymać, brzuch jest milion razy wiekszy, obchany i chce mi sie wymiotować, czasem z przejedzenia nie moge sie podnieść, ale jadalnym dalej. Następne dwa dni potrafię nic nie zjeść bo mam tak potężne wyrzuty sumienia. Biegam codziennie po 10 km i prowadzę aktywny styl życia. Ale nadal nie chudnę, flustruje sie tym i głodze sie całymi dniami, w końcu nie wytrzymuje i jak zaczynam jeść to znów nie moge przestać. Doszłam do momentu kiedy zaczelam brać tabletki przeczyszczające i próbowałam wymiotować po takim obżarstwie. Zaczynam bać sie jedzenia, boje sie ze jak zacznę jeść to nie bede mogła przestać, wiec po prostu nie zaczynam i tak potrafię pare dni. Nie wiem do jakiego specjalisty sie zgłosić i unormować swoje życie. Męczę sie strasznie bo jedzenie rządzi moim życiem, cały czas o tym myśle i nie moge przestać. Chciałabym zeby ktos mi pomógł rozwiązać mój problem bo sama juz sobie z tym nie radzę, do jakiego specjalisty mam sie zgłosić?
Witam sedecznie, dobrze ze Pani napisała i dość szczegółowo opisała swój problem . Faktycznie jest, proszę jak najszybciej zapisać się do psychologa , psychoterapeuty, który zajmuje się zaburzeniami odżywiania . Zapewne zleci również konsultacje u lekarza psychiatry . Życzę powodzenia i najważniejsze ze jest Pani zainteresowana aby sobie pomoc !!!

Dzień dobry, myślę, że oprócz psychologa, powinna Pani udać się do dietetyka, który jasno wytłumaczy Pani co dzieje się z organizmem, kiedy naraża się go na tego typu "eksperymenty". Zdrowy styl życia jest bardzo ważny, i wcale nie trudny do wprowadzenia. Zbilansowana, dobrze dobrana dieta na pewno pozwoli Pani schudnąć i cieszyć się osiągniętymi sukcesami. Pozdrawiam, Agnieszka B.B.- psycholog, specjalista odżywiania
Dzień Dobry Pani

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zacznę od tego, że ucieszyło mnie, że poszukuje Pani dla Siebie optymalnego rozwiązania, dostrzegając konieczność wsparcia specjalistycznego, bez którego byłaby trudność, by pomóc samej Sobie.

Mam mało danych..., nie napisała Pani istotnej rzeczy..., jaki jest Pani wskaźnik BMI (Body Mass Index).
Być może jest jak najbardziej w normie?
Zachęcam Panią, by skorzystać z Kalkulatora BMI, dostępnego online, gdzie może Pani określić swoją wagę ciała.

Spodobało mi się, że prowadzi Pani aktywny styl życia, jednak z jakiegoś powodu, w sposób kompulsywny być może zbyt mocno? naciska Pani na Siebie, mając być może? zbyt duże oczekiwania - i odpowiedzią Pani organizmu jest opór?

Podsumowując, inspirowałabym Panią, by (już) nie czekać i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc specjalistyczną, do Poradni Leczenia Zaburzeń Odżywiania.

Wspieram Panią mentalnie, życząc Pani tylko pomyślności i radości!

Dzień dobry,
To co napisała Pani na temat swojego funkcjonowania brzmi niepokojąco, zwłaszcza, że jak wynika z zamieszczonego przez Panią opisu, trudności dotyczące odżywiania się towarzyszą Pani niemal całe życie. Jednocześnie czynnikiem, który może okazać się chroniący jest fakt, że zauważyła Pani potrzebę wprowadzenia zmian oraz skorzystania ze specjalistycznej pomocy- warto za tym podążyć.
Ze względu na to, że opisywane przez Panią objawy mają podłoże psychologiczne, w mojej opinii krokiem niezbędnym do wprowadzenia korzystnych zmian jest rozpoczęcie psychoterapii, najlepiej u psychoterapeuty specjalizującego się w terapii osób doświadczających zaburzeń odżywiania się.
Jednocześnie, ze względu na charakter objawów, które mogą wpływać na biologiczne funkcjonowanie Pani organizmu (m.in. poprzez niedostarczanie optymalnych ilości składników odżywczych podczas głodówek, czy w wyniku przyjmowania środków przeczyszczających i wymiotów, co może wpływać na występowanie zaburzeń wodno-elektrolitowych), sugeruję również udanie się do lekarza pierwszego kontaktu. Celem takiej wizyty miałoby być wykonanie diagnostyki, która pozwoli na wykluczenie bądź dostrzeżenie schorzeń somatycznych wymagających interwencji medycznej.

Życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam,
Paulina Chachuła
Zastanawiam sie czy Pani jest sama czy w zwiazku malzenskim i skad sie biora takie problemy wlasne.Moze pod oslona zaburzen typu bulimia kryja się wlasne niepokoje i niezgoda na to odchudzanie .Mozliwe, ze Pani wiecej czuje do siebie poza tym wygladem i oczekiwaniami oraz stylem zycia.Mozliwe ze do konca sie Pani nie zgadza z tym odchudzaniem ciaglym.Moze dojrzewa do innych celow do rzeczy wazniejszych .Mozliwe ze wiele istnieje innych sprzecznosci na temat siebie .Warto udac sie po pomoc i popatrzec na siebie wewnetrznym okiem i porozmawiac z psychologiem dlaczego Pani tak się katuje chodzi tez o Pani indywudualna historie zycia i skad sie biora lęki.Nalezy zaakceptowac siebie z tymi problemami.Zastanowic sie skad sie bierze poczucie nieakceptacji i ciagle dysponowanie poczuciem winy ze nie jest sie takim jakim byc powinno i kto za tym stoi.Czekamy na Pania jesli jest Pani z Krakowa. Zapraszam.Tamara Bogdanowicz psycholog.