Mam 23 lata i proszę o diagnozę moich winników.REZONANSU

4 odpowiedzi
Mam 23 lata i proszę o diagnozę moich winników.REZONANSU

Wykonano badanie MR w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1, T2 zależnych. Duże artefakty magnetyczne prawdopodobnie od aparatu nazębnego. Fizjologiczna lordoza szyjna zniesiona. Niewielkie uogólnione uwypuklenia krążków mk C5-6 i C6-7 , które spłycają przednią rezerwę płynowa kanału kręgowego. Pozostałe krążki z wymienionych powodów nie do oceny. Wysokość i struktura kręgów zachowana. Rdzeń kręgowy o prawidłowej grubości, normosygnałowy, bez zmian ogniskowych.

Wykonano badanie MR w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1, T2 zależnych. Fizjologiczna kyfoza piersiowa zachowana. Niewielkie esowate skrzywienie tego odcinka kręgosłupa. Kilkupoziomowe niewielkie uwypuklenia pierścieni włóknistych krążków mk , które modelują worek oponowy i minimalnie uciskają przednią pow. rdzenia kręgowego. Poza tym brak cech choroby zwyrodnieniowej krążków mk i ucisku struktur nerwowych kanału kręgowego. Wysokość i struktura kręgów zachowana. Rdzeń kręgowy o prawidłowej grubości, normosygnałowy, bez zmian ogniskowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego prawidłowy.

Wykonano badanie MR w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1, T2 zależnych. Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana. Uogólnione uwypuklenie tarczy mk L4-5, które spłyca otwory korzeniowe i nieznacznie uciska worek oponowy. Centralne uwypuklenie tarczy L5-S1 w kontakcie z workiem oponowym. Pozostałe krążki bez uchwytnych zmian zwyrodnieniowych. Stożek końcowy i nici ogona końskiego normosygnałowe, bez zmian ogniskowych. Wysokość i struktura kręgów zachowana.
Opis badania sugeruje początkowe zmiany zwyrodnieniowe dwóch krążków w odcinku lędźwiowym i dwóch w odcinku szyjnym. Ucisków na struktury nerwowe nie opisano. Należy zgłosić się z wynikiem badania do lekarza, który to badanie zlecił i skorelować wyniki z objawami klinicznymi. Leczenie najprawdopodobniej należy zacząć od rehabilitacji.

W opisie badania nie zauważyłem żadnych poważnych zmian, opisane niewielkie uwypuklenia dysków nie muszą powodować dolegliwości.
Witam,
Ocena wyników rezonansu powinna być podjęta jedynie po ocenie klinicznej , czyli co Pani dolega. Dopiero wtedy można podjąć decyzję co do sposobu leczenia.