Mam 21 lat od najmłodszych lat mam problemy dogadaniem sie z innymi oraz mam niską samoocenę , mam t

8 odpowiedzi
Mam 21 lat od najmłodszych lat mam problemy dogadaniem sie z innymi oraz mam niską samoocenę , mam też wachania nastroju, czy powinnam iść psychologa?
Praca z terapeutą daje szansę na zmiany w życiu. Mam tu na myśli poprawę relacji z otoczeniem, poznanie siebie, a tym samym zmianę samoceny, eliminowanie kompleksów, lęków, lub weryfikację przekonań. Przed wizytą u psychoterapeuty warto określić sobie cel czyli co chę w swoim życiu zmienić.
Zapraszam na spotkanie.
Izabela Kuminiak

Droga Pani,
niska samoocena i wahania nastroju to problemy, z którymi bardzo często pojawiają się pacjenci w gabinetach psychologicznych. Praca ze specjalistą nad tymi problemami zwykle skutecznie pomaga pacjentom w codziennym życiu.

pozdrawiam
Radosław Krąpiec
psycholog
Dzień dobry,

czytam, że problemy, które Pani opisuje, towarzyszą Pani od najmłodszych lat. Na tej podstawie mogę przypuszczać, ze samodzielne próby poradzenia sobie z nimi okazały się nieskuteczne.

W tej sytuacji uważam, że zdecydowanie warto skorzystać ze wsparcia specjalisty. Zachęcam Panią do umówienia się na konsultację do przyjmującego w Pani okolicy psychoterapeuty. Z mojego doświadczenia wynika, że dzięki terapii można wzmocnić samoocenę, a także znacząco poprawić relacje z innymi ludźmi. Zdecydowanie warto więc ją podjąć.

Pierwszy krok już za Panią - napisała Pani tutaj. Gorąco zachęcam Panią do wykonania kolejnego i sięgnięcia po fachowe wsparcie.

Powodzenia, pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Hulewska
Dzień dobry. Jak najbardziej, opisane trudności nadają się do pracy z psychologiem lub psychoterapeutą. Podczas wstępnego spotkania będzie możliwość omówienia trudności nieco szerzej i przyjrzenia się ich możliwym przyczynom, a następnie zastosowania psychoterapii lub wsparcia psychologicznego, zależnie od potrzeb i możliwości. Pozdrawiam.
Dzień dobry,

warto udać się na konsultację do psychologa, by określić źródło obecnych trudności i ustalić, jak można pracować, by osiagnął Pan takie zmiany, jakie pomogą w lepszym funckjonowaniu. Proszę nie zwlekać, lecz podjąć ważne dla swego zdrowia kroki.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek
Dzień dobry. Oczywiście, warto udać się na konsultacje do psychologa, aby określić przyczyny a następnie znaleźć rozwiązanie.
Dzień dobry. Oczywiście temat samooceny, komunikacji i wahań nastrojów jest często poruszany w gabinetach psychologów. Zachęcam do wybrania się do specjalisty, aby poznać źródło problemu, a także znaleźć konstruktywne strategię regulowania nastrojów, komunikacji, jak i poprawić samoocenę. Szacunek do siebie, akceptacja siebie, miłość własna to bardzo ważne właściwości dla naszej psychiki, istotne dla wysokiego poziomu dobrostanu psychologicznego.
Serdecznie pozdrawiam, dr Piotr Modzelewski
Dzień dobry. Tak, jak najbardziej nad takimi trudnościami można pracować na psychoterapii. Specjalista zacznie od przeprowadzenia wywiadu dotyczącego Pani życia, postara się zrozumieć jakie jest źrodło problemów i zaproponuje adekwatne oddziaływania. Pozdrawiam serdecznie.