Mam 20 lat i od jakiegoś czasu zmagam się z problemem związanym z niepełną erekcją oraz przedwczesny

2 odpowiedzi
Mam 20 lat i od jakiegoś czasu zmagam się z problemem związanym z niepełną erekcją oraz przedwczesnym wytryskiem. Wszystko zaczęło się w momencie kiedy miało dojść do mojego pierwszego razu. Nic z tego nie wyszło, ponieważ mój " sprzęt " mnie zawiódł. Pomyślałem sobie że pewnie tak czasem bywa, że może to przez stres itp. Jednak za drugim razem doszło dokładnie do takiej samej sytuacji. Nie byłem w stanie osiągnąć pełnej erekcji i doszło do przedwczesnego wytrysku.
Jakiś czas później tzn. około 3 - 4 tygodnie już z moją nową dziewczyną doszło dokładnie do takiej samej sytuacji, która do tej pory powtórzyła się już jakieś 8 razy. Za każdym razem nie byłem w stanie osiągnąć pełnej erekcji, nawet pomimo tego, że kilka razy wspomagałem się lekami wspomagającymi erekcje.
Zaniepokojony taką sytuacja udałem się po poradę do seksuologa, któremu wytłumaczyłem swój problem. Lekarz powiedział, że problem na 95 % leży w mojej psychice.
Było by to najbardziej logiczne wytłumaczenie gdyby nie fakt, że od kilku miesięcy nie doświadczałem żadnych porannych erekcji i nawet podczas masturbacji erekcja była niepełna. Straciłem również popęd seksualny i częściej czuje się zmęczony i ospały.
Lekarz poradził mi wykonanie badań hormonalnych tak na wszelki wypadek i o przesłanie mu ich na adres mailowy, co też zrobiłem. Jednak od 2 tygodni nie dostałem żadnej odpowiedzi pomimo prób kontaktu. Dlatego też zamieszczam te wyniki poniżej. Chciałbym wiedzieć czy są one w porządku i czy to właśnie w nich może leżeć mój problem, czy też raczej ma swoje źródło gdzie indziej. Oraz przede wszystkim co robić dalej ? Do jakiego lekarza się udać i gdzie szukać pomocy ?
Cholesterol całkowity 217 mg/dl
Cholesterol HDL 70 mg/dl
Nie-HDL 147,4 mg/dl
Cholesterol LDL 133,62 mg/dl
Triglicerydy 69 mg/dl
Glukoza 83 mg/dl

Kortyzol 22,74 ug/dl
TSH 2,62 uU/ml
Prolaktyna 18,32 ng/ml
Testosteron 4,64 ng/ml
Dzień dobry.
Proponuję wizytę u lekarza seksuologa-psychiatry.
Powodzenia!

Poziom testosteronu jest w dolnej granicy normy i wskazana jest terapią u seksuologa i ewentualnie androloga