Mam 2 guzy na jelicie grubymG3 T4 takie sa oznaczenia po kolonkoskopi wykonanej 15/10/17 wezly chlon

4 odpowiedzi
Mam 2 guzy na jelicie grubymG3 T4 takie sa oznaczenia po kolonkoskopi wykonanej 15/10/17 wezly chlonne nie powiekszone,stanu zapalnego brak,mam apetyt ,nie chudne i nie slabne lecze sie ziolami mam szanse na wyzdrowienie czy tez duza odpornosc mojego organizmu nie ma nic wspolnego z rozrastaniem i naciekami guzow?
Szanowny Panie/Szanowna Pani,
leczenie ziołami w tym przypadku nie pomoże. Chudnięcie pojawia się wtedy, gdy na wyleczenie zwykle jest już za późno. Guz G3 T4 to forma najzłośliwsza. Zalecam pilną konsultację onkologiczną i jak najszybsze podjęcie leczenia.
Z wyrazami szacunku
Dr n. med. Monika Bieniasz

dzień dobry
jak rozumiem, zdecydował się Pan/Pani na leczenie niekonwencjonalne;
uważam, że terapia ziolami nie jest wystarczająca w przypadku procesu G3 - powinna byc terapią wspomagająca, a wiodącą terapia konwencjonalna
pozdrawiam
Szanowna Pani/Szanowny Panie, nowotwory jelita leczy się operacyjnie. Dowiedziono w badaniach naukowych, że jest to najlepszy i najbardziej skuteczny sposób leczenia. Nie ma takich ziół, które spowodują wyleczenie. Zapraszam na badanie i leczenie.
Leczenie metodami alternatywnymi może być stosowane jako wspomagające standardowe leczenie onkologiczne, nigdy zamiast. Guz o zaawansowaniu T4 stanowi bardzo duże zagrożenie, m.in. związane z ryzykiem niedrożności przewodu pokarmowego, krwawieniem z guza czy tworzeniem przerzutów. Uważam za absolutnie nierozsądne ograniczenie leczenia do metod o nieudowodnionym działaniu, do jakich zalicza się ziołolecznictwo. Proponowałbym pilny kontakt z onkologiem lub chirurgiem onkologicznym celem omówienia możliwych metod postępowania.

Z wyrazami troski
dr n. med. Michał Lewandowicz