Mam 16 lat. W 2001 roku przebyłem operację serca ASD i VSD. Od tamtej pory jest wszystko dobrze, jes

2 odpowiedzi
Mam 16 lat. W 2001 roku przebyłem operację serca ASD i VSD. Od tamtej pory jest wszystko dobrze, jestem jedynie pod stałą kontrolą kardiologa. Sama Pani kardiolog mówi mi, że mam serce zdrowego człowieka. Moim marzeniem jest służba w wojsku. Czy na Komisji Wojskowej mogą mnie dopuścić mnie do służby mimo przebytej operacji (zakładając, że resztę badań przejdę pomyślnie)? Na WF-ie ćwiczę normalnie i żadnych problemów nie mam. (Na innych stronach internetowych, gdzie lekarze się wypowiadali, mówili, że po operacji ASD czy VSD powinni dopuścić)
Dzień dobry! Stan serca to jedno, a przebyta poważna operacja wady wrodzonej to drugie. Z punktu widzenia wydolności serca najprawdopodobniej przebyta operacja nie stanowi przeciwwskazania do służby w wojsku, ale obawiam się, że komisję obowiązują wytyczne, które mogą to uniemożliwić, pomimo braku przesłanek natury medycznej.

Dzień dobry,
Obawiam się że na lekarskiej komisji wojskowej nie zostanie Pan dopuszczony zew względu na przebyty zabieg, niezależnie od obecnej Pana wydolności fizycznej.
Przykro mi przekazywać taką informację.
Jan Biegus