Lordoza lędźwiowa odprostowana. Krążek miedzykregowy L4/L5 wykazuje obnizenie intesywnosci sygnalu w

2 odpowiedzi
Lordoza lędźwiowa odprostowana. Krążek miedzykregowy L4/L5 wykazuje obnizenie intesywnosci sygnalu w obrazach t2-zależnych odpowiadające zwyrodnieniowej dehydratacji i obniżenie wysokości. Drobne guzki Schmorla poj trzonow. Poza tym intensywność sygnału z krążków międzykręgowych i struktur kostnych jest prawidłowa.
Poziom L4/L5 symetryczne wypuklenie zarysu krążka międzykręgowego typu "bulging disc" uciskające worek oponowy.
Czy to moze byc przyczna ciągłego bólu w okolicy kosci krzyzowej pośladków ,biodra kregosłupa w odcinku lędzwiowym i piersiowym .
Witam. Jak najbardziej. Opona twarda po ucisku daje objawy na przestrzeni 9 poziomow kręgosłupa czyli szeroko i wysoko tzn duży obszar jest odczuwany przy ucisku tylko na jednym poziomie. Jesli to jest ucisk tylko na oponę a przepuklina jest centralna mozna ten ucisk łatwo zniwelować terapia i własnymi cwiczeniami. Proponuję się z wynikiem rezonansu zgłosić do fizjoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę.

Może być to przyczyną opisanego bólu, warto ustalić przyczynę wypukliny by skutecznie rehabilitować oraz trafnie zaordynować profilaktykę