łokieć tenisisty

8 odpowiedzi
Witam,
chciałabym zapytać jak ocenia Pan skuteczność metody ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym w przypadku przewlekłego stanu łokcia tenisisty. Czy są jakieś przeciwskazania do wykonywania tego zabiegu. Mam 30 lat, został u mnie zdiagnozowany stan przewlekły na podstawie badania, usg i rtg. Dziękuję za pomoc
PRP zostało uznane za jedną ze skutecznych metod w leczeniu przewlekłego łokcia tenisisty. Nie jest to jednak metoda (panaceum na całe zło) która daje 100% wyleczenie. Z moich obserwacji ma (na tą chwilę) więcej za niż przeciw.
Przeciwskazań - nie ma - zwłaszcza, że podaję się własną tkankę.
Ryzyko zabiegu - jak każdego z naruszeniem powłok ciała

Ostrzykiwanie osoczem jest jednym z kilku sposobów leczenia łokcia tenisisty. Przynosi dobre wyniki. Należy rozważyć zastosowanie takiej metody, no może nie jako leczenie pierwszego rzutu.
Pozdrawiam
Zarówno najnowsze publikacje, jak i osobiste doświadczenie, pozwalają mi rekomendować metodę opartą na osoczu bogatopłytkowym oraz komórkach macierzystych w leczeniu entezopatii kłykcia bocznego kości ramiennej, czyli tzw. "łokcia tenisisty". O przeciwwskazaniach należy porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym.
Proponowałbym terapie. Prp jest tylko jedna z metod i nie najlepsza
Jeśli trafił Pan na mój profil, to pewnie zauważył Pan, że specjalizuję się w fizjoterapii pediatrycznej. Nie jestem więc na bieżąco z fizjoterapią ortopedyczną. Niemniej jednak, o ile jeszcze nie wykorzystał Pan tej opcji, to radziłabym zanim zacznie Pan stosować jakąkolwiek metodę inwazyjną, najpierw spróbować leczenia u dobrego terapeuty manualnego. Niestety dobrzy terapeuci manualni nie pracują na NFZ, więc trzeba się leczyć prywatnie. Jeśli będzie Pan zainteresowany, to chętnie polecę Panu kilku, do których mam zaufanie.
Pozdrawiam, Katarzyna Zajkiewicz
Witam, szczerze mówiąc nie miałem wielu osób z tą przypadłością, którzy byliby u mnie po ostrzykiwaniu natomiast warto połączyć tę metodę z fizjoterapią. Miała Pani już fizjoterapię? Jeśli tak to jak to wyglądało? Uważam, że najważniejsze to działać kompleksowo - różnymi drogami do osiągnięcia poprawy. Jeśli chodzi o przeciwwskaznia to jednymi z głównych są wybrane choroby krwi, choroby układowe, dysfunkcje wątroby/nerek (o tym już wspomni Pani lekarz. Pozdrawiam i miłego dnia życzę!
Witam. Zabieg pod względem fizjologicznym z pewnością ma prawo zadziałać. Ciężko jest mi się odnieść statystycznie do tego zabiegu, ale w swojej praktyce osteopatycznej miałem pacjentów zarówno takich, którym ten zabieg pomógł jak i takich którym nie przyniósł nawet najmniejszej poprawy.
Natomiast łokieć tenisisty w 90% spowodowany jest zupełnie innymi dysfunkcjami . I dopóki one funkcjonują to nawet jeżeli zabieg ostrzyknięcia przyniesie poprawę, to za jakiś czas problem powróci.
Co do przeciwwskazań to są to: zespół wątrobowo-nerkowy, ostre zakażenie wirusowe, chorzy leczeni immunosupresyjnie, alergie na nukleotydy, choroby układowe, choroby krwi, przewlekłe choroby wątroby, sepsa, terapia antykoagulantami.
pozdrawiam
Witam serdecznie,
To co powszechnie wiadomo to łokieć tenisisty jest trudny w gojeniu ze względu na jego skromne ukrwienie. Jeśli chodzi o ostrzykiwanie to sprawa wygląda tak że jednym pomaga drugim nie. Wiadomo że nie jest to rozwiązanie problemu dlatego problem powróci prędzej czy później. Iniekcje to zawsze ingerencja w organizm i późniejsze jej skutki mogą być degeneracyjne. Zalecałbym dobrego specjalistę manualnego z szczególnym uwzględnieniem pracy na tkankach miękkich.
Zapraszam do umówienia się na wizytę.

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski