Lęk przed współżyciem (przedwczesny wytrysk, nagość)

6 odpowiedzi
Witam, czy duże lęki przed współżyciem są normalne? Oprócz tego, że doznaję orgazmu po kilku dzięsiąt sekundach, to mam duży wstyd bycia nago przed kobietą. Można to jakoś zwalczyć?
Witam. Tak, kwestia przedwczesnego wytrysku i obaw związanych z lękiem przed nagością jest do przepracowania na terapii, serdecznie zapraszam.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zachęcam do skonsultowania problemu z psychologiem, który stwierdzi, jakie jest źródło problemu i zasugeruje podjęcie odpowiednich działań czy leczenia.
Witam, rozumiem że ta sytuacja budzi Pana niepokój. Myślę, że warto popracować aby współżycie było dla Pana bardziej satysfakcjonujące. Samemu raczej trudno poradzić sobie z tego rodzaju problemami. Proponowałabym konsultację u seksuologa. Współżycie jest ważnym obszarem w życiu i warto zadbać o satysfakcję w tej dziedzinie. Seksuolog to specjalista, z którym można swobodnie rozmawiać o sprawach intymnych. Pomoże Panu poradzić sobie z lękiem przed nagością i przedwczesnym wytryskiem. Są to problemy, z którymi pacjenci zgłaszają się często. W naszej placówce przyjmuje seksuolog, Ameera Ibrahim. Jeśli ma Pan taką możliwość i wolę, zapraszam na wizytę do niej włąśnie.
Pozdrawiam serdecznie, E. Sz.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proponuję, aby umówił się Pan na konsultację do seksuologa. Terapia seksuologiczna pozwoli pokonać lęk przed nagością i przed współżyciem oraz umożliwi nauczenie się technik opóźniających wytrysk.
Witam,
Tak, trudność o jakiej Pan pisze jest trudnością do "zwalczenia" w trakcie terapii. Zapraszam do seksuologa lub też psychologa by móc obrać odpowiedni kierunek pracy i by mógł Pan jak najszybciej uporać się z problemem.
Pozdrawiam, Magdalena Pstrągowska
Dzień dobry,
Ciężko określić, co jest normalne a co już poza normę wykracza. Przedwczesny wytrysk czy uczucie wstydu pojawia się dość często. Bez względu na to czy mieści się w normie czy nie, ważne jest to, że obniża komfort życia i jakość relacji z kobietami. Częste podłoże takich objawów jest umiejscowione w emocjonalności, w związku z tym można to zwalczyć z pomocą seksuologa bądź psychoterapeuty.
Pozdrawiam

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.