Lek przed chorobami neurologicznymi

5 odpowiedzi
Dodam jeszce Panie doktorze ze nie mam dretwienia miesni, czy skurczy miesni, tylko takie subeiktywne oslabienie, ktore czaem jest niewyczuwalne, nie potykam sie nie wypuszcam z dloni rzeczy, jestem w stanie podnosci nogami z 10kg 30 kg ciwczyc rekoma spokojnie..ale moje cialo sie tzresie raz barzdije raz mniej, a uda po pewnym czasie krotkim sczegonie wtakim przysiadzie, ciagloe czuje sie rozdygotany, czekam az wroci mi sprawnosc i obserwuje cialo, w stresie gdy nie jadlem schudlem 4 kg w miesiac ale potem szybko nadrobilemw tyg z 3 kg , nie mam objawowo Babinskiego czy Rosolimo w badnaiu przedmiotowym wszytsko super.. boje sie tych chorob typu als czy ms .. czy podczas nerwow moglem wywolac taka chorobe?
Szanowny Panie, potwierdzam to co napisałem na pierwsze pytanie - na pewno nie ma Pan objawów chorób, które spędzają Panu sen z oczu - nie jest to ani ALS, ani SM. Andrzej Żytkowski

Szanowny Panie, takie drżenie mięśniowe może być spotykane u osób ze zbyt dużym napięciem mięśniowym, możliwe, że u Pana spowodowane stresem, ale również jest spotykane u osób dotkniętych chorobą Parkinsona, dlatego nie profesjonalnie jest prowadzić diagnostykę online, jeżeli jest Pan w sile wieku i dotknęły Pana takie objawy, zalecam wizytę u neurologa. Jeżeli chodzi o lekarstwa to tym bardziej pytanie do neurologa. Życzę zdrowia, Agnieszka.
W przebiegu chorób neurologicznych występuje drżenie patologiczne. Jednak jeśli w badaniach obiektywnych wszystko jest ok, to proponuję sprawdzić czy nie jest to na tle nerwowym. Jak najbardziej stres może wywoływać drżenie, bo jest ono naturalną metodą rozluźnienia napięcia czy fizycznego czy psychicznego. Polecam przeczytanie mojego artykułu o dolegliwościach psychosomatycznych, tam też pokrótce opisuję metodę stosowaną w moim Centrum - TRE (Trauma, Tension, Stress Release Exercises), która wykorzystuje wibracje - drżenia jako metodę rozluźnienia napięcia.
to chyba nie do mnie
Polecam kontakt z odpowiednim specjalistą, rehabilitant noworodków raczej tu nie pomoże