Lek na otyłość

4 odpowiedzi
Witam. Mam od kilku lat problem z otyłością, mam 30 lat, 160 cm, 90 kg. Stosowałam różne diety odchudzające, jednak bez większych efektów. Również suplementy diety nie przynoszą rezulatu. Czy jest jakiś skuteczny lek na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Nadmieniam, iż mam nadmierny apetyt, szczególnie" zajadam stres" słodyczami i jestem mało aktywna ( nie lubię sportów, sprawia mi niechęć wysiłek fizyczny).Proszę o pomoc
Dzień dobry,
niestety jedynym skutecznym sposobem na utratę wagi jest ujemny bilans energetyczny, czyli mniej spożytych kalorii niż zapotrzebowanie naszego organizmu. Cudownego leku niestety nie ma i każdy z dostępnych leków wymaga również przestrzegania diety i aktywności fizycznej aby był skuteczny. Zostają jeszcze operacje bariatryczne ale tu tez potrzebne jest pełne zaangażowanie pacjenta.

Pozdrawiam

Witam. Z nowych leków, na rynku pojawił się preparat o nazwie Mysimba (naltrekson+bupropion). Niestety nie mam żadnych własnych doświadczeń ze stosowaniem tego leku w praktyce. Wiem, że to truizm, który słyszała Pani pewnie tysiące razy, ale każdy preparat farmakologiczny, będzie zawsze określany jako "lek wspomagający" leczenie otyłości obok diety, która będzie stanowic podstawę "leczenia". Niestety nie da się inaczej.
Pozdrawiam serdecznie.
Niestety, nie ma cudownych leków. Zawsze, nawet gdyby taki był, konieczna jest zmiana trybu życia :(
Jak to się już kilka razy okazało, tyje się od jedzenia, zatem aby pozbyć się nadmiaru kilogramów, niestety nie wystarczy najeść się cudownego leku, trzeba po prostu zmniejszyć dostawę kalorii. Są leki, które mogą być w tym pomocne, np. z najnowszych Mysimba, która sprawdza się już od 1/2 tabletki dziennie, ale nade wszystko polecam dietę STAŁĄ niskowęglowodanową, np. dieta Atkinsa lub dieta optymalna Kwaśniewskiego, ew. zachęcam do lektury- uważnej, książki p. Wiliama Davis'a "Detoks zbożowy w 10 dni"- to też o diecie niskowęglowodanowej. Pozdrawiam.