Leczę się na nadciśnienie biore Agen 5mg i Zofenil 30mg. W tej chwili ciśnienie jest stabilne w okol

2 odpowiedzi
Leczę się na nadciśnienie biore Agen 5mg i Zofenil 30mg. W tej chwili ciśnienie jest stabilne w okolicach 110/70, czasem niższe. Pojawily się u mnie objawy nerwicy i lekarz przepisał mi Pramolan 2x 50mg. Boję się że może on jeszcze bardziej obniżyć ciśnienie, czy mogę go bezpiecznie stosować przy w/w lekach? Dodam że nie wykryto przyczyn nadciśnienia, wszystkie badania są dobre (serce nerki itp.)
Kobieta 32 lata
Witam. Jeśli nie wykryto przyczyn nadciśnienia to być może to podliże psychiczne. Leki mogą złagodzić Pani objawy, ale nie sprawia, ze dojdzie Pani do podłoża problemu. Sugerowałabym rozważenie pesychoterapii. Angelika Urban, pozdrawiam

Proszę się nie bać przyjmować Pramolanu, z tym że na efekt trochę trzeba poczekać. A przy obniżonym RR na terapii skojarzonej należy odstawić jeden lek. W Pani przypadku Agen i dalej obserwować objawy lękowe i wartości RR.
Na pewno stała kontrola w PZP.