Krwawienie z odbytu?

4 odpowiedzi
Witam mam 18 lat, od dawna, paru lat zdarzały mi się krwawienia z odbytu, jakoś się tym nie przejmowałam za bardzo ale od 4 miesięcy odkąd trafiłam do szpitala psychiatrycznego zdarzają mi się bardzo często praktycznie codziennie wydaje mi się że to przez leki, informowałam o tym lekarzy jeszcze w szpitalu ale nie przejęli się tym za bardzo być może przez to że miałam zaparcia i uznali to za przyczynę podawali mi tylko leki ułatwiające wypróżnianie i zmienili dietę na lekkostrawną, zaparcia przeszły ale krew nadal się pojawiała przeważnie na papierze albo w muszli klozetowej jakoś mi to w większym stopniu nie przeszkadzało więc już o tym się nie upominałam, teraz od miesiąca jestem w domu i krwawienia się zwiększyły co innego jakby tej krwi było mało ale jej jest naprawdę dużo w muszli klozetowej cała woda czerwona jak przy okresie biorę leki na chorobę afektywną, schizofrenie i padaczkę m.in.(velaxin, ketipinor, neurotop), wcześniej jeszcze dostawałam zastrzyki w pośladek (relanium) przy czym wtedy pojawiało się krwawienie ze skrzepami ciemnymi.. 5 dni temu skończyły mi się leki, niestety zwlekalałam z wizytą u lekarza po receptę co było przyczyną nie miłych dolegliwości takich jak nudności osłabienie zawroty głowy właśnie w tym czasie nie pojawiały się krwawienia od 2 dni znowu zaczęłam brać leki i znowu jest jej bardzo dużo, mama mówi że to przez leki i jest ogólnie przeciwna farmakoterapi mówi że jestem uzależniona dlatego powinnam odstawić te leki. Prawdą jest że czuję się lepiej ale boję się że jak odstawie leki to wszystko wróci, wstydzę się mówić o tym lekarzowi i napewno nie zamierzam iść na badanie palcem, jest jakiś inny sposób na pozbycie się tych krwawień nie odczuwam przy tym bólu ale jednak staje się to męczące, pozdrawiam.
Witam, powinna się Pani udać do proktologa, niestety bez badania nie uda się stwierdzić przyczyny krwawienia a co za tym idzie włączyć skutecznego leczenia. Jest wiele chorób które mogą powodować krwawienia z odbytu. Pozdrawiam.

Baz diagnostyki, nawet tej najprostszej "palcem" i rektoskopii wziernikiem, nie ma jak o temacie rozmawiać. To badanie to nie diabeł z rogami. A sprawę trzeba rozwikłać...
Witam, radzę raczej nie odstawiać leków zleconych przez psychiatrów. Badanie palcem jest niezbędne na początek, w dalszej kolejności badanie wziernikiem (anoskop) lub badanie dalszych części jelita np. kolonoskopia. Stwierdzenie przyczyny krwawienia jeśli bardzo istotne, na dłuższą metę nie należy ignorować takich objawów. Nie da się "pozbyć krwawień" bez badania. To żaden wstyd takie dolegliwości, może na początek proszę się zgłosić do lekarza kobiety, będzie Pani łatwiej. Proszę się nie wstydzić, wiele młodych osób ma podobne problemy i warto wyjaśnić przyczynę. Pozdrawiam.
Witam ! W Pani przypadku konieczne jest badanie proktologiczne, bez dokładnego badania nie będzie można Pani skutecznie pomóc. Pozdrawiam i zapraszam na badanie. Marek Dotka