Kręgosłup szyjny, czy potrzebna operacja?

4 odpowiedzi
Witam . Bardzo proszę o interpretację MR kręgosłupa szyjnego;Na poziomie C5-C6 zniszczenie krążka mk.Zwyrodnieniowa przebudowa blaszek granicznych trzonów kręgowych i osteofity na ich krawędziach. Centralna przepulkina krążka m-k spłyca rezerwę płynową rdzenia i redukuje światło otworów międzykręgowych, których stenozę nasilają osteofity z tylno-bocznych krawędzi trzonów.
Na poziomie C6-C7 centralno -lewoboczna przepuklina krązka m-k ogranicza rezerwę płynową rdzenia i spłyca światło otworu międzykręgowego.
Na pozostałych poziomach przepukliny dokanałowej, stenozy kanału kręgowego nie stwierdza się. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.
Dodam , że odczuwam ból z lewej strony karku , cierpnie mi prawa ręka zwłaszcza nocą i mam lekko zaburzone czucie w dwóch palcach prawej ręki. Czy będę się musiała poddać operacji?
Oczywiście leczenie operacyjne jest bardzo prawdopodobne ze względu na obraz MR i objawy. Jednak ostateczna kwalifikacja wymaga bezpośredniej konsultacji neurochirurgicznej

Dzień dobry. Do podjęcia ostatecznej decyzji należy osobiście zbadać pacjenta oraz ocenić zdjęcia. Przy braku ucisku na rdzeń kręgowy leczenie operacyjne często nie jest konieczne. Może ono być wskazane w przypadku nasilonych dolegliwości bólowych i oszczędzić pacjentowi cierpienie. Omówić sytuację należy podczas wizyty. Pozdrawiam
Dobry wieczór,
W tej sprawie konieczne jest przeprowadzenia badania lekarskiego i oceny wyników badań obrazowych. Zapraszam do gabinetu – lista miejsc, w których przyjmuję jest wyszczególniona na moim profilu.
Z wyrazami szacunku,
Krzysztof Zapałowicz, neurochirurg
Witam, leczenie proponowałbym zacząć od rehabilitacji.
pozdrawiam
Piotr Winkler