Kołatania serca i stany poddenerowania

3 odpowiedzi
Od około roku czasu mam problemy z sercem – kołatania i kłucia, czasem boleści. Zawsze byłem zdrowy, nic mi nie dolegało, jednak przed tymi dolegliwościami miałem okres kilku miesięcy, gdzie trochę denerwowałem się i żyłem w stresie, może 3-5 miesięcy to trwało. Nerwy przeszły, kołatania i kłucia serca zostały. Czasem gdy zmienia się ciśnienie, objawy te są nie do zniesienia, a co z tym idzie, denerwuje się. Gdy raz się zdenerwuje taki stan często powraca, prawie codziennie lub co któryś dzień. Czy to może być nerwica?
Z tego co Pan pisze wygląda, że są to objawy psychosomatyczne towarzyszące zaburzeniom lękowym. Popularnie mówi się, że jest to "nerwica narządowa", chociaż w aktualnej terminologii medycznej nie ma takiego rozpoznania. Nie zmienia to jednak faktu, że należy wykonać badania dodatkowe oraz szczegółowo zebrać wywiad dotyczący Pana dolegliwości. Jedno jest pewne, odpowiednie dobrane leczenie powinno rozwiązać problem. Czasem wystarczy sama psychoterapia a czasem trzeba podać również leki. Pozdrawiam!

Witam serdecznie, z opisanych symptomów, jak najbardziej może to być nerwica, z pewnością pomogłaby tu konsultacja, serdecznie pozdrawiam i zapraszam
Myślę, że tak, przewlekły stres powoduje różne dolegliwości, można nad tym pracować na terapii, ale na pewno trzeba się również przebadać u lekarza pierwszego kontaktu. Pozdrawiam.