Kobieta w wieku ponad 50 lat. Ciągle boli mnie głowa z przodu, oczy , czuję się bardzo zmęczona. Nie

2 odpowiedzi
Kobieta w wieku ponad 50 lat. Ciągle boli mnie głowa z przodu, oczy , czuję się bardzo zmęczona. Nie bolą i nie puchną mnie stawy. Porobiłam badania w kierunku zespołu przewlekłego zmęczenia:
- OB - 22, norma 0-12, (przewlekłe stany zapalne), CPR w normie,
- mocz wyniki w normie za wyjątkiem ketonów 1,5 ++ , norma 0, po ich zobaczeniu lekarz rodzinny dał mi skierowanie na krzywą cukrową
wyniki glukoza na czczo 5,2, norma 3,9-5,5, po 2 godz. wynik 5,6. Poziom, pH 5 - mocz powinien być mniej kwaśny.
- morfologia w normie, lekko podniesiony cholesterol (wagę ciała mam w normie) 5,08 - norma do 5,00, Fe, Na, K, kreatynina, Ca, ALAT, ASPT w normie, kortyzol, FT3, FT4,TSH, homocysteina w normie. D3 - 25 jednostek. Norma od 30.
- borelioza metodą KKI - krążące kompleksy immunologiczne anty Borrelia burgdorferi suma punktów 18 - wynik dodatni, interpretacja =>7 wynik dodatni. Badanie to ma rozbicie na 8 antygenów, w 4 wyszedł wynik dodatni. w 2 graniczny, w 2 ujemny
Badanie wykonano metodą immunoblot z użyciem testu firmy Seramun (Niemcy) w kasie IgM.
- Bartonella na 6 klas, 4 wyszły z wynikiem granicznym, 2 z ujemnym. Lekarz chorób zakaźnych związku z tym, że uznawany test West Blot wyszedł ujemny nie chciała mnie leczyć.
- ANA wyszło dodatnie (Synevo Kraków)
- ANA 3 wyszło dodatnie - +++ -silnie dodatnie (wyższej reakcji brak wg interpretacji badania) w zakresie SS-A natywne (60 kDa),
w pozostałych zakresach wynik ujemny. Badanie wykonano metodą immunofluorescencji pośredniej. Stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:320 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty i błony jądrowej.
Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do neurologa. Czym mogę poza lekami - suplementy, witaminy, dieta wzmocnić organizm.
Dzień dobry,
jeśli jest podejrzenie boreliozy to z naturalnych metod zaproponowałabym częste picie herbaty z czystka + suplementację witamin z grupy B oraz kwasu foliowego ( w ramach wspomagania regeneracji układu nerwowego ). Czystek bardzo wspomaga leczenie boreliozy.
Jeśli chodzi o dietę to proponowałabym dietę przeciwzapalną czyli dużo warzyw, tłuszczy roślinnych ( orzechy, oleje na zimno, pestki, nasiona, awokado ), owoce ( głównie owoce jagodowe - maliny, borówki, jagody oraz cytrusy ), zboża pełnoziarniste ( zawierają dużo składników odżywczych oraz błonnik , bardzo zdrowym zbożem jest np orkisz), chude mięsa, jajka ( ale bez tłustych dodatków mięsnych jak np boczek do jajecznicy ) oraz ryby. Nabiał w ograniczonej ilości. Do tego rezygnacja ze słodyczy, słodkich napojów, alkoholu.
Życzę dużo zdrowia

Dzień dobry,
Najlepiej jak uda się Pani do gabinetu dietetyka. Na pewno niezbędny jest konieczny szczegółowy wywiad zdrowotno-żywieniowy.
Z wyrazami szacunku i pozdrowienami
prof. Monika Bronkowska