Kilka wersji siebie

20 odpowiedzi
Mam problem, mianowicie mam jakby kilka wersji siebie. Zawsze gdy mam dać jakąś opinie w wypowiedzi wiem że mógłbym powiedziec "z jednej strony to, ale z drugiej strony tamto, jednakże jakby sie zastanowić to z trzeciej strony coś tam coś tam i z czwartej strony coś tam " czasami wewnętrzny dialog jest taki zajmujący , że odcinam się od ludzi, długo się zastanawiam. Jakbym miał w głowie kilku kompozytorów piszących na jednej pieciolinii. Moim drugim problem jest fakt że jakby czuje że jutro będę miał zły humor, a gdy jestem w przysłowiowym dole, kładąc się do łóżka wiem że jutro będzie lepiej i świat nabierze kolorów. Moim zdaniem to dziwne, czy jestem aż tak bardzo samoświadomy że przewiduje jaki będę miał humor? Zbieram się z wizytą od kilku lat, miałem depresje, stany lękowe i "świadome halucynacje". Zaobserwowałem też objawy fobii społecznej, add i dda. Pozdrawiam :)
Bardzo ciekawe spostrzeżenia! Zapraszam na konsultacje, rozjaśnia o co chodzi:)
RT

Witam Pana,
Zachęcam do umówienia się na wizytę do psychologa/ psychoterapeuty, który będzie mógł przeprowadzić z Panem szczegółowy wywiad i pomoże określić kierunki ewentualnej dalszej pracy.
W gabinecie psychologa będzie Pan mógł dokładnie opisać swoje wewnętrzne przeżycia, które obecnie budzą Pana niepokój.
Pozdrawiam serdecznie, Natalia Kabała - Michna
Dzień dobry,
to, co i jak myślimy ma olbrzymi wpływ na to, jak się czujemy, jakie są nasze emocje i doznania oraz w konsekwencji tego, jak się zachowujemy. Jest to naturalny proces, jednakże w przypadku natrętnych myśli, monologów, które zaburzają nasze codzienne funkcjonowanie, które są coraz częstsze, automatyczne, nawykowe, proponuję wizytę u psychologa. Może ona pomóc Panu w uporaniu się z tym problemem, zobaczyć gdzie tkwi jego źródło, tym bardziej, że wspomina Pan również o innych symptomach. Ta wizyta może zapobiec dalszemu zagarnianiu przez wewnętrzne dyskusje, Pana czasu, relacji i pomoże odzyskać siebie, czego serdecznie życzę i pozdrawiam.
Dzień dobry, jeśli niepokoi się Pan o siebie, warto skonsultować się z psychologiem. Samodzielne diagnozowanie się może niepotrzebnie wzmagać u Pana lęk. Pozdrawiam serdecznie. Katarzyna Zalewska
Dzień dobry. Jeśli opisywane przez Pana trudności powodują dyskomfort, są trudne w przeżywaniu, utrudniają Panu codzienne życie i, jeśli, przede wszystkim chce Pan poprawić jakość swojego życia, to myślę, że dobrą drogą będzie terapia. Pacjenci zgłaszają się podobnymi trudnościami do tych, które Pan opisuje i wielu z nich kończy terapię szczęśliwszymi. Pozdrawiam
Jeśli czuje Pan, ze utrudnia to Panu codzienne funkcjonowanie można udać sie do specjalisty na konsultacje i ewentualne dalsze kroki leczenia. Pozdrawiam.
Szanowny Panie,
Rzeczywiście jest tak, że sytuacja tak intensywnego dialogu wewnętrznego "na kilka głosów", który Pan opisuje jest nietypowa i z całą pewnością utrudnia Panu swobodne funkcjonowanie w sytuacjach społecznych.
Pozostałe objawy, które Pan opisuje - takie jak stany depresyjne czy lękowe są dosyć niepokojące i z całą pewnością mógłby Pan zyskać dużą ulgę po przebytej psychoterapii. Zachęcam do zadbania o swój komfort psychiczny i skorzystania z pomocy specjalisty.
Życzę Panu sukcesu.
Witam Pana!
Jeśli dobrze rozumiem, w sytuacji podjęcia jakiejś decyzji, zastanawia się Pan nad różnymi opcjami. Niektórzy ludzie mają tendencję do "rozmieniania na drobne" nawet najprostszych spraw. Tutaj trzeba by popracować nad umiejętnością podejmowania decyzji. Natomiast zastanawiają mnie Pana przewidywania, co do nastroju w dniu następnym oraz inne dolegliwości, które Pan opisuje (depresja, stany lękowe, halucynacje). Polecam udać się na konsultację psychiatryczną. Być może są to objawy, które trzeba będzie "potraktować" farmakologicznie. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego! Milena Wyszyńska
Dzień dobry,
Czytam Pana wiadomość i jak zrozumiałam boryka się Pan z różnymi trudnościami, nie widzę tu jednak pytania (poza tym dotyczącym przewidywania humoru), na które miałabym dać odpowiedź. Jeśli dobrze jednak odczytałam to niezadane pytanie, to czy już wybrać się do specjalisty? Myślę, że jeśli już Pan się od kilku lat zbiera, to może nadszedł już ten czas.
Pozdrawiam
Wyobrażam sobie, że opisywane przez objawy są dla Pana dość uciążliwe. Zalecałabym wizytę u specjalisty.
Opis problemów jakie Pana dotykają jest niestety zbyt ogólny, aby móc się do niego ustosunkować. Zachęcam do wizyty u psychologa bądź psychoterapeuty, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu dokona analizy, postawi diagnozę oraz ew. zaproponuje odpowiednie leczenie.
Dzien dobry, porusza Pan wiele ważnych kwestii. Zbyt ważnych i złożonych by moc rozstrzygać je droga internetowa. Bardzo słusznie Pan robi, rozważając wizytę u psychoterapeuty. To wyraz mądrej troski o siebie. Kibicuję Panu w tej decyzji! Pozdrawiam serdecznie, Mariola Araś-Karczewska
Witam, trudno jest odpowiedzieć na Pana wiadomość ponieważ nie sformułował Pan pytania. Z opisanego przez Pana samopoczucia i sposobu myślenia wnioskuję, że może Pan czuć się czasem zagubiony w swoim wewnętrznym świecie. Myślę, że warto udać się na wizytę do psychoterapeuty aby opowiedzieć o tym, co Pana martwi. Myślę, że byłoby to w Pana sytuacji pomocne.
Pozdrawiam, Emilia Szymanowicz
Dzień dobry,

W procesie psychoterapii bardzo ważna jest gotowość Klienta do zmiany - najczęściej właściwy moment można poznać po tym, że osoba myśli o podjęciu terapii. Czyli tak, jak u Pana. W wyborze psychoterapeuty proszę zwracać uwagę na tzw. "chemię", ponieważ w terapii najważniejsza jest relacja, jaką się ma z terapeutą. Warto szukać osoby, którą uzna Pan za sympatyczną i przy której będzie się Pan czuł bezpiecznie.
Co do Pana obaw związanych z "wersjami siebie", depresją itp., to jest to oczywiście sprawa do omówienia podczas wizyty u psychoterapeuty. Myślę, że każdy z nas, gdy się głębiej zastanowi, ma wiele wersji siebie, bo np. pełnimy różne role społeczne. Co do objawów depresyjnych i lękowych - jak już pisałam - wymagają one oceny psychologa.

Życzę powodzenia,
Maria Poznańska
Witam,
Z tego, co Pan pisze wynika, że ma Pan świadomość swoich trudności. To dobrze, bo to ważny krok przed podjęciem leczenia. Oczywiście po przeczytaniu kilku zdań o Panu nie jest odpowiednie stawianie jakichkolwiek hipotez dotyczącego pana zdrowia i stanu psychicznego. Wydaje mi się jednak, że różne obszary, które Pana niepokoją powinny być profesjonalnie zdiagnozowane. Myślę, że te kilka lat, od których zbiera się Pan z wizytą są wystarczającym czasem, żeby podjąć decyzję o pomocy samemu sobie.
Pozdrawiam,
Maja Kaniewska
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Rozumiem, że Pana/Pani stan zdrowia i w/w objawy stanowią problem i wywołują niepokój. Warto rozważyć konsultację z psychoterapeutą/psychologiem i porozmawiać o zgłaszanym trudnościach. Pozdrawiam serdecznie, dr Paulina Jaworska-Andryszewska.
Opisał Pan swoje doświadczenia, jednak niebardzo wiem, jak mogę się do nich odnieść. Czy uważa Pan, że potrzebuje wsparcia i chciałby umówić się na wizytę? Czy potrzebuje Pan jakiejś wskazówki? Proszę o kontakt jeśli uzna Pan, że jako terapeutka mogę się na coś przydać.
Szanowny Panie, pisze Pan o doświadczanym problemie w sposób bardzo obszerny (opisuje Pan kilka aspektów doświadczanych trudności (rozbudowany dialog wewnętrzny, objawy dda, fobii społecznej, potencjalne przewidywanie własnych stanów emocjonalnych i nastroju itp, świadome halucynacje, stany lękowe), ale jednocześnie pisze Pan o nich w sposób niezwykle ogólnikowy. Zachęcam do wizyty u psychiatry i psychologa, żeby sobie te trudności spróbować poukładać.
Pozdrawiam
Witam, proszę nie zwlekać, jeżeli sytuacja Pana niepokoi i skorzystać z pomocy psychologicznej. Pozdrawiam serdecznie
Witam Pana, z Pana wiadomości wynika, ze jeszcze nie skorzystał Pan z wizyty psychiatry - co w mojej opinii byłoby konieczne. Zachęcam do umówienia sobie terminu. Pozdrawiam - Psychologos