Kiedy powinnam udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę u stomatologa?

5 odpowiedzi
Witam Mam 6 miesięczną córeczkę, która ma już dwa ząbki. Na szkole rodzenia powiedziano mi, że z dzieckiem na pierwszą wizytę powinno się udać w momencie, kiedy dziecku wyjdzie pierwszy ząbek. Proszę o informację czy to prawda? Pozdrawiam
Szanowna Pani, Zapraszam do umówienia się na wizytę kontrolną wraz z Pani córeczką. Im wcześniej rozpoczniemy kontakt dziecka ze stomatologiem tym ewentualnych kłopotów później mniej :) Przegląd jest bezpłatny.

Dzień dobry,
śmiało mogą się już Państwo udać na pierwszą wizytę. Ma ona charakter adaptacyjny dla dziecka i informacyjny dla rodziców. Stomatolog bada dziecko (często kończy się na samej próbie:), ale głównym celem jest zaznajomienie dziecka z miejscem i lekarzem, żeby przezwyciężyć lęk, kiedy będzie potrzeba wykonania zabiegu. Opowiada Państwu o potrzebach dziecka i jego rozwoju. Poruszane są tematy takie jak częstość wizyt, sposoby higieny, odżywianie, a także na co rodzice powinni zwracać uwagę w warunkach domowych.
Dzień dobry.
Troskliwy rodzic buduje dobre nawyki na każdym etapie życia :)
Jeżeli ma Pani swojego rodzinnego stomatologa to proponuję umówić się z nim na wizytę gdy wyrosną u córeczki wszystkie mleczne siekacze. Lekarz zrobi pierwszy przegląd i omówi wszystkie zasady, które pozwolą zachować zdrowe uzębienie oraz zaplanuje z Panią wizyty kontrolne :)
Pozdrawiam
B. Babczyńska
Jak najbardziej prawdziwa informacja. Serdecznie zapraszamy:)
Dzień dobry, pierwsza wizyta u dentysty jest zalecana, gdy dziecko skończy pół roku (wtedy pojawiają się pierwsze siekacze). Stomatolog sprawdzi, czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo oraz czy dziecku nie zagraża próchnica, pokaże jak czyścić dziąsła i zęby, na co zwracać uwagę, żeby zapobiec próchnicy. Po każdej wizycie dzieci otrzymują drobny upominek "dla dzielnego pacjenta", zachęcający do ponownego odwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Pozdrawiam, A. Tułecki.