Karmię córkę prawie 9 miesięcy i myślę już o powrocie do formy sprzed ciąż (to moje trzecie dziecko)

2 odpowiedzi
Karmię córkę prawie 9 miesięcy i myślę już o powrocie do formy sprzed ciąż (to moje trzecie dziecko). Zmieniłam już nawyki żywieniowe, zaczęłam ćwiczyć i nawet widać już efekty. Jednak z oponką na brzuchu nie będzie tak łatwo. Ktoś polecił mi suplement z wyciągu z wodorostów który spala tłuszcz z brzucha. Tylko czy mogę stosować go podczas karmienia? Chcę karmić córkę do roku czasu. (Pomału odchodzimy od piersi, najczęściej ssie w nocy, a w ciągu dnia je głównie stałe pokarmy) Suplement nazwa się fucoxanthin.
Dzień dobry, bardzo dobrze, że zaczęła Pani od zmiany nawyków i ćwiczeń. Takie działanie jest bezpieczniejsze i bardziej skuteczne niż wprowadzanie suplementacji. Normalne jest, że podczas karmienia piersią pozostaje pewna rezerwa tłuszczowa, zwykle w okolicach brzucha i potrzeba czasu i cierpliwości, aby się jej pozbyć. Suplementy spalające tłuszcz zwykle nie są rekomendowane w czasie karmienia piersią i fukoksantyna nie jest tutaj wyjątkiem- nie jest zalecana w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Dzień dobry.
Rozumiem Pani potrzebę powrotu do formy sprzed ciąż, a także potrzebę by nastąpiło to jak najszybciej:-) To naturalne że szuka Pani sposobów. Proszę jednocześnie zwrócić uwagę że pisze Pani o widocznych efektach ćwiczeń i zmiany nawyków żywieniowych - to działa!! Proszę się tego trzymać. Gdyby suplementy dedykowane spalaniu tkanki tłuszczowej działały tak jak się je reklamuje to problemy z nadwagą i oponkami by nie istniały. Domyślam się że nie to chciałaby Pani przeczytać, lecz prawdą jest że nie ma dróg na skróty w tej dziedzinie.
Dlatego kibicuję Pani w wytrwaniu w tych działaniach które już Pani podjęła:-)