Jestem w związku z jedną partnerką od 8 lat. 6 lat razem mieszkamy a rok temu pobralismy się. Żona n

2 odpowiedzi
Jestem w związku z jedną partnerką od 8 lat. 6 lat razem mieszkamy a rok temu pobralismy się. Żona niestety ma niskie libido (kiedyś było nieco lepiej ale i tak niskie) . Od długiego czasu rozmawiamy o tym ale ona nie chce poczynić żadnych działań aby jej libido wzrosło. Próbowałem namówić ja na wizytę u lekarza, sexuologa lub endokrynologa. Twierdzi że ta sfera nie jest najważniejsza w życiu. Dla niej być może ale nie dla mnie. Moje libido jest bardo duże i mam wrażenie że jedynym ratunkiem naszego związku są wizyty u prostytutek. To głupie pytanie ale czy zdarza się ,że sexuolog w takich przypadkach w jakiś sposób sugeruje że to może być rozwiązanie.
Dzien dobry. Nie ma niewlasciwych pytan, nie oceniam ich. Ale odpowiem. Wszystko jest do ustalenia, jesli jest przestrzen do rozmowy. Rozumiem, ze w pana przypadku jej nie ma. Jesli cgce pan byc uczciwy prosze powiedziec zonie o swoich potrzebach i o rozwiazaniu jakim pan mysli, czyli korzystanie z uslug prostytucji. Jak pan uwaza, czy zona to zaakceptuje? Czy moze lepiej ukrywac ten fakt przed nia? A moze poszukac innej kobiety, ktora ma podobny temperament seksualny do pana? Jeszcze jest jedno rozwiazanie. Moze pan skorzystac z pomocy lekarza seksuologa i stosować tabletki na obniżenie popędu. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, Państwa sytuacja jest kłopotliwa dla Was obojga. Pana wysokie oczekiwania nie spotykają się z aprobatą żony. Odpowiadając wprost na Pana pytanie- seksuolog nie sugeruje wizyt w domach towarzyskich jako rozwiązania problemów w związku. Osoby żyjące w relacji zazwyczaj różnią się w wielu kwestiach- temperamentu czy poziomie libido. Rozwiązaniem w takich wypadkach jest rozmowa o wartościach, jakie w sobie Państwo cenicie oraz próbie znalezienia wspólnego rozwiązania, które byłoby akceptowalne dla obojga. Takiej rozmowie może towarzyszyć specjalista- psycholog, seksuolog czy mediator- który pełni rolę koordynatora.