Jestem w związku już ponad 20 lat wszystko jest ok.Kilka dni temu poznałem pewną kobiete i nie wiem

2 odpowiedzi
Jestem w związku już ponad 20 lat wszystko jest ok.Kilka dni temu poznałem pewną kobiete i nie wiem co się stalo ale zakochalem sie w niej. Co mam zrobic , nigdy nie bylem w takiej sytuacji. Nie wiem co ona ma w sobie ze nie moge przestac myslec o niej. Prosze o pomoc.
Często zdarza się, że do związków z długim stażem zaczyna wkradać się rutyna. Przestajemy dbać o intymność i bliskość w relacji, dlatego tak łatwo jest zafascynować się inną osobą. Najważniejsza w takiej sytuacji jest szczera rozmowa - omówienie sytuacji, potrzeb, możliwych rozwiązań. Tajemnice nigdy nie pomagają w takich sytuacjach. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
każda relacja się zmienia, ewoluuje, przechodzi przez różne fazy. W związku z długim stażem może brakować pewnych elementów, które pojawiały się na początku np. fascynacji. W takich momentach łatwiej o zwrócenie uwagi na kogoś innego i na pojawienie się tych emocji. Warto jednak zastanowić się, co dzieje się w związku, czy jest przestrzeń do pracy nad bliskością, zaangażowaniem, czy można je budować i wskrzesić.
Życzę powodzenia!
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek
Psycholog