Jestem w 20 tygodniu ciąży. Podczas dwóch wizyt kontrolnych na przestrzeni tygodnia u dwóch stomatol

2 odpowiedzi
Jestem w 20 tygodniu ciąży. Podczas dwóch wizyt kontrolnych na przestrzeni tygodnia u dwóch stomatologów zasugerowano mi leczenie próchnicy w dwóch różnych zębach - w jaki sposób mogę mieć pewność, kto ma rację skoro z moich oględzin "amatorskich" nic nie wynika, nic mnie nie boli.
Drugie pytanie - czy znieczulenie "dla kobiet w ciąży" jest bezpieczne dla dziecka? Wyleczyłam jeden ząb ale teraz martwię się czy nie zaszkodziłam dziecku. Czy wszystkie specyfiki wykorzystywane do plombowania i lampa utwardzająca są dla dziecka bezpieczne?
Witam !!! prosze sie nie martwic , bo znieczulenie w 20 tyg ciazy , nie szkodliwe dla dziecka , lampa i plomby tak samo .ale doktor powinien pokazac , wytlumaczycz , ze zeby naprawde sa do leczenia. a jezeli nie boli , to nie oznacza ze nie trzeba leczyc , bo prochnca rozwija sie po woli , a jak juz zaboli , to juz pewnie na 80 proc leczenie kanalowe. Jedynie co nie mozna robic w czasie ciazy, to RTG . Zycze powodzenia i zdrowka .Dr.Dundicz "VALENTINA KLINIK"

Leczenie stomatologiczne w II trymestrze ciąży jest bezpieczne i nie zagraża zdrowiu dziecka. W I i III trymestrze również przeprowadza się leczenie, jeżeli sytuacja tego wymaga. Natomiast ze względu na organogenezę mającą miejsce w I trymestrze oraz ryzyko przedwczesnego porodu w III trymestrze ciąży należy ograniczyć wizyty w tym okresie lub zmniejszyć czas zabiegu. Znieczulenia miejscowe używane w stomatologii nie stanowią niebezpieczeństwa dla dziecka i mogą być jak najbardziej stosowane. Wszystko zależy od wyboru środka znieczulającego.
Pozdrawiam.