Jestem kobietą w wieku 27 lat. Od 1,5 tygodnia mam dolegliwości związane z nadbrzuszem. Ból zaczyna

4 odpowiedzi
Jestem kobietą w wieku 27 lat. Od 1,5 tygodnia mam dolegliwości związane z nadbrzuszem. Ból zaczyna się ok 20-30 minut po posiłku jakimkolwiek, nawet lekkostrawnym i trwa od godziny do trzech. Jest to ból ściskający, chwilami lżejszy, chwilami mocny ściskający. Podczas posiłku i tuż po nim czuję ulgę i wydaję mi się, że już jest dobrze a po 30 minutach znowu się zaczyna ból i bardzo uciążliwe ciągłe odbijanie, rzadziej zarzucanie kwaśnej treści do gardła. Do tego wszystkiego czuję się bardzo pełna i ciężka nawet gdy rano wstaję w ogóle nie czuję głodu. Zaczęły się nudności i kilka razy wymiotowałam w nocy, a jak już nie miałam czym to taką jakby pianą i żółcią. Bóle brzucha i odbijanie dokładnie takie samo miałam już 3 razy, rok temu, 1,5 roku temu i 2,5 roku temu, zwykle w okresie luty/marzec lub październik. Rok temu miałam wykonane badanie w kierunku Helicobacter pylori, wynik był negatywny. Byłam u lekarza, który stwierdził, że to może być zwykła jelitówką i przepisał mi leki: Omeprazol, enterol, elektrolity i prokit. Dla mnie jest to trochę śmieszna diagnoza ponieważ nie oddaję luźnych stolców ani nie boli mnie brzuch w okolicy jelit tylko żołądek i czasem ból promieniuje delikatnie nad pępek lub w prawą stronę.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale dodam jeszcze, że od około roku miewam stany podgorączkowe, zwykle moja temp ciała wynosi ok 37, czasem mam gorączki niewiadomego pochodzenia bez żadnych innych objawów do 39 stopni, które ciężko się zbija. W nocy (nie w każdą) zalewają mnie poty, muszę się kilka razy przebierać i w praktycznie każdych badaniach wychodziła mi leukocytoza i niekiedy podniesiony wskaźnik CRP. Bardzo proszę o pomoc, bo mój lekarz rodzinny przepisuję mi tylko leki, które wyżej wymieniłam...
Dzień dobry,

Myśle,ze powinna udać się Pani do gastroenterologa. Dobrym pomysłem byłoby wykonanie badania morfologii krwi i analizy moczu.

W pierwszej kolejności diagnostyka w kierunku chorób trzustki i dróg żółciowych, gastroskopia. Można to zrobić w ramach POZ - lekarz rodzinny dysponuje badaniami, które pozwolą na ukierunkowanie diagnostyki. Potem wizyta u gastroenterologa w zależności od potrzeb. W tym przypadku na wstępie proponuję zmienić lekarza rodzinnego
Szanowna Pani!
Opisane przez Panią objawy wymagają dokładnej oceny. W Pani przypadku poleciłbym wizytę u lekarza rodzinnego (POZ). Należy dotychczasową diagnostykę rozszerzyć o gastroskopię - badanie to pozwoli stwierdzić, czy nie cierpi Pani na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Przy okazji można pobrać wycinek do ponownego badania w kierunku zakażenia H.pylori. Jednocześnie warto zrobić takie badania jak morfologię krwi i enzymy wątrobowe. Warto wykonać USG jamy brzusznej.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Witam serdecznie. Myślę że wymaga pani zarówno wizyty u lekarza rodzinnego jak i gastroenetrologa z wykoanieniem gastroskopii oraz USG jamy brzusznej i badań laboratoryjnych (morfologia, ALAT, ASPAT, badanie ogólne moczu