Jestem kobietą, 22 lata, nigdy nie brałam hormonów ani nie miałam dzieci. W przeciągu 3 lat przytyła

1 odpowiedzi
Jestem kobietą, 22 lata, nigdy nie brałam hormonów ani nie miałam dzieci. W przeciągu 3 lat przytyłam 14 kg, jestem ospała, zdekoncentrowana, mam suchą skórę i "puchnę" pod wieczór.
Proszę o interpretację wyników badań tarczycy zaleconych przez lekarza rodzinnego.
TSH = 4,150 (norma wg lab: 0,270 - 4,200) --> skierowano mnie na kolejne badania pod kątem niedoczynności, dostałam skierowanie do endokrynologa i na USG tarczycy.

23.09.2019 (po stosowaniu diety zaleconej przez dietetyka; schudłam 4,5 kg w ok 3 tygodnie)
TSH = 3,070 (norma: 0,270 - 4,200)
FT3 = 3,49 (norma: 2,00 - 4,40)
FT4 = 17,08 (norma: 12,00 - 22,00)
anty-TG = 11,46 (norma: 0,00 - 115,00)
anty-TPO = 11,91 (norma: 0,00 - 34,00)

Wszystkie wyniki na moje oko w normie, czy jest sens udawania się do endokrynologa? Czy po prostu stosować dalej moją dietę? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Szanowna Pani,
Stężenie TSH u kobiet w wieku reprodukcyjnym nie powinno przekraczać wartości 2,5.
Jeśli nadal występują u Pani objawy niedoczynności tarczycy, warto skonsultować się z endokrynologiem i poszerzyć diagnostykę o badanie USG tarczycy.