Jestem 35letna kobietą. 2 tyg temu postrzyklo mnie w kregoslupie w odcinku ledzwiowym bardziej z lew

4 odpowiedzi
Jestem 35letna kobietą. 2 tyg temu postrzyklo mnie w kregoslupie w odcinku ledzwiowym bardziej z lewej strony, ciezko bylo sie schylac i jak chodzilam to bardziej na lewej nodze, zarzywalam aulin i po 4 dniach bylo lepiej, w 5 dzien bol wrocil w 6dzien zauwazylam ze moj tułów sie przesunol w lewo, biodro prawe jest jakby wyzej, i do tego doszedl bol od odcinka ledzwiowego az po lewe biodro, nie moge dlugo stac bo boli oraz przy siedzeniu dlugim tez boli cale biodro po lewej.
Zrobilam przeswietlenie kregoslupa wyszlo ze mam skolioze i przekrzywienie odcinka gornego w prawa strone a dolnego w lewą. Prosze o porade od czego moze sie przesunac tułow i bolec cale biodro? Mam wizyte u chirurga ortopedy ale dopiero za prawie 2tyg, oraz u lekarza terapeuty za kilka dni.
Czy mozna to nastawic rehabilitant/fizykoterapeuta czy to cos innego gorszego ?
Raczej nie jest to schorzenie ktore mozna nastawic . Wskazana konsultacja u ortopedy . mozliwe leczenie farmakologiczne , rehabilitacja lub poszerzenie diagnostyki o NMR

Rehabilitant powinien sobie dać z tym radę. Do "przesunięcia" miednicy dochodzi zwykle wskutek napięcia mięśni przykręgosłupowych w odpowiedzi na ból kręgosłupa. Jeżeli nie pomoże rehabilitacja (zabiegi manualne, masaż) - należy skonsultować się z ortopedą
Dzień dobry!

Ostry zespół bólowy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa dotyka co najmniej raz w życiu większą ludzi. Ból jest silny - przyczyną bardzo często jest uszkodzenie krążka międzykręgowego i złe nawyki ruchowe. Zazwyczaj ból ustępuje samoistnie lub po leczeniu w przeciągu kilku dni; zdarza się, że trwa dłużej.

Opisywana skolioza zazwyczaj wywołana jest obronnym, przeciwbólowym napięciem mięśni tułowia - jest to naturalny mechanizm obrony i samoleczenia ogranizmu. Zazwyczaj przesunięcie tułowia ustępuje wraz z ustąpieniem lub zmniejszeniem się dolegliwości bólowych.

Z pewnością będzie konieczna fizjoterapia oraz przeanalizowanie i zmiana nawyków ruchowych - w celu unikania podobnych problemów w przyszłości.

Doraźnie - leczenie przeciwzapalne i przeciwbólowe, leki miorelaksujące, ciepło, unikanie dźwigania, schylania, pochylania się do przodu, siedzenia w pozycji niedbałej oraz z nogą założoną na nogę.

Warto udać się do ortopedy, który zajmuje się leczeniem takich przypadłości.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Skrzywienie kręgosłupa ma nieznana etioogie i nie zawsze wymaga leczenia. Korekcje kręgosłupa wykonuje się operacyjnie.