Jamistość rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym

1 odpowiedzi
Jamistość rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym.
Przeżyłam upadek z wysokości ok. 3 m Spadając uderzałam plecami o wystające stopnie metalowych schodów samolotu. Spadlam w pozycji pionowej na przysłowie dupsko.
Kręgosłup pod wpływem mojego ciężaru ciała i wstrząsu. Doszło do osuniecia się płynu mózgowo rdzeniowego i zgromadzony w Th 3 do Th 8 do tego, ogólne
Stłuczenia, przemieszczanie się miednicy.
Diagnostyka trwała aż ponad 2 lata. Dopiero zwykły lekarz w Kędzierzynie Piotr Szwach wysłuchał mnie do końca i stwierdził że te wszystkie objawy które ja podaję pochodzi z odcinka piersiowego kręgosłupa. Wykonano MR - okazało się trafne w 100%
Już jestem po operacji ,wszczepiony dren / cewnik od rdzenia do otrzewnej. Mam 6 tygodni.
Wydaje się być dobrze. Natychmiast nadal siedzenie w pozycji pionowej sprawia mi problem, ból narasta z każdą chwilą. Stanie na nogach sprawia podobne wrażenie.
Ma pan rację że zależy od rodzaju operacji.
Ja chciałbym porozmawiać z kimś kto miał podobny przypadek z urazem odcinka piersiowego kręgosłupa. Jak wszyscy lekarze twierdzą że tam nie ma co opowiadać, nawet nie zleca się badań w tym miejscu, bo to jest miejsce nie operacyjne,.
W życiu są jednak przypadki bardzo rzadko, ale są. Jednak brak na ten temat wypowiedzi.
Nie ma doświadczenia w tym kierunku.
Nawiazalam kontakt z Instytutem w Barcelonie - zajmującym się w leczeniu i diagnozowaniu schorzeń, , Syryngomelia " jako wada chorobowa. Nie zajmują się Syryngomelia powstała na wskutek urazu rdzenia kręgowego. Wysłałam kopię dokumentów - odpowiedz. : nie zajmujemy się Syryngomelia powstala z urazów. I TP. ..
Więc nadal szukam informacji.
Ponieważ siedzenie sprawia mi ból narastający, dużo leżę i czekam na rehabilitację.
Mam nadzieje że trafię na mądrego człowieka i nie zepsuje tego.
Brak informacji wprowadza mnie w wątpliwość co do słuszności podjęcia rehabilitacji w tak krótkim czasie po operacji.
Dalej jaki rodzaj rehabilitacji wybrać by nie przeciążyć, ja myślałam o tym by usztywnić na czas rehabilitacji. Może jak zciągnę żebra będą mniej bolały, zmniejszy się napięcie.
Dlatego szukam informacji od kogoś kto miał podobny problem.
Z góry dziękuję za każdą mądrą poradę.
niestety nie mam jakiś szczególnych doświadczeń z tym schorzeniem, jedyna co bym zasugerował to zastanowienie sie czy te zmiany są faktycznie pourazowe i czy nie było tak że do urazu doszło bo miała Pani już te zmiany wcześniej
pozdrwiam
Piotr Winkler