Jakiś rok temu wszystko się zaczęło, mam napady bólu krzyża na dole,promieniuje na miednicę i w dół

1 odpowiedzi

Jakiś rok temu wszystko się zaczęło, mam napady bólu krzyża na dole,promieniuje na miednicę i w dół na uda-pieczenie nóg .W listopadzie nagły atak kolki nerkowej i utknął mi w cewce kamień 1,5 cm = został rozkruszony.Tydzień temu kamienie powróciły,udało mi się "urodzić" i do badania chemicznego.Skład kamieni to kwas moczowy,dodatkowo zrobiłem badanie kwasu moczowego i wynosi on 8,5 mg/dl .Boję się,że znowu jakiś kamień mnie zablokuje i kolejne 4000 zł.Do jakiego specjalisty się udać ( co to za choroba) ,aby wreszcie była diagnoza i leczenie-Wrocław duże miasto i nikt nie potrafi pomóc. Czy urolog jest w stanie rozpoznać .Z góry dziękuję za pomoc
Urolog dokonuje rozpoznania na podstawie wyników krwi oraz wywiadu. Hiperurykemia bezobjawowa jest osobnym stanem i dopiero w niektórych przypadkach przerodzić się może w dnę moczanową. Bóle krzyża wskazywać mogą na rachidagrę, jednak zwykle nie występuje bez wcześniejszego zajęcia stawów paliczków - niezbędna jest tutaj fachowa diagnoza lekarska. Leczenie hiperurykemii opiera się na dietoterapii z edukacją żywieniową, ponieważ to dieta wpływa w głównej mierze na stężenie kwasu moczowego we krwi; oraz jeżeli lekarz uzna za stosowne - farmakoterapia.