Jakie są objawy szczeliny odbytu?

3 odpowiedzi
Kilka miesięcy temu po kilku wizytach u proktologa stwierdzono ostrą szczelinę odbytu, która niestety przeszła na przewlekłą. Na chwilę obecną nie pomaga przepisana maść Posterisan ch. Dodatkowo pojawiają się lekkie ranki (pęknięcia) w okolicach odbytu, które mocno swędzą i lekko pieką. Czy może to być coś innego czy jest to kolejna dolegliwość związana ze szczeliną?
Szczeline odbytu leczy sie w inny sposób niz hemoroidy Na pewno posterisan tego nie wyleczy. Najpierw jest leczenie zachowawcze dilatator, dilzem w maści itp, nastepnie wstrzykuje się botox jesli nie ma poprawy a na końcu wykonuje małoinwazyjne zabiegi Konieczna jest wizyta u lekarza który zajmuje sie na codzień chorobami odbytu

Witam, mogą być to objawy szczeliny odbytu ale również innego schorzenia proktologicznego.Maść Posterisan H może być w tym przypadku mało skuteczna. Proszę udać się ponownie do lekarza. Pozdrawiam.
Bez przeprowadzenia badania proktologicznego nie można w kompetentny sposób stwierdzić co w tej chwili się u Pana/Pani dzieje. Typowymi objawami szczeliny odbytu są zazwyczaj ból nasilający się w trakcie i po wypróżnieniu, mogą towarzyszyć temu krwawienia z odbytu, wycieki mokrej wydzieliny z odbytu, a także świąd i pieczenie. Główną przyczyną powstawania typowej szczeliny odbytu jest wzmożone napięcie aparatu zwieraczowego prowadzące do upośledzenia ukrwienia okolicy, w której powstaje owrzodzenie będące szczeliną odbytu. Dlatego w typowej sytuacji podstawą leczenia szczeliny odbytu jest stosowanie leków i zabiegów mających na celu zmniejszenie wzmożonego napięcia zwieracza. Posterisan H nie działa relaksacyjnie na mięsień zwieracz odbytu, więc nie jest lekiem, który może leczyć typową szczelinę w sposób przyczynowy. By wyjaśnić tę sprawę polecam udanie się na konsultację proktologiczną.