Jakie są domowe sposoby złagodzenia objaw zapalenia spojówki?

1 odpowiedzi
Witam, obecnie przebywam za granicą i nie mam możliwości na wizytę u lekarza okulisty. Podejrzewam zapalenie spojówki jednakże problem dotyczy nie jednego oka ale obu. Objawy: silne zaczerwienienie (popękane naczynka), uciążliwa wydzielina ropna (przez cały czas-nie tylko rano). Robie okłady z rumianku a do Polski wracam dopiero za 10 dni. Czy w tej sytuacji mogę zrobić coś poza okładami?Pozdrawiam
Dobry wieczór. Objawy sugerują bakteryjne zapalenie spojówek. W takich sytuacjach zwykle podaje się krople z antybiotykiem. Jeśli zapalenie spojówek powiązane jest z przeziębieniem to objawy ustapią po ok 10 dniach samoistnie. Łagodząco działają okłady z herbaty. Jeśli objawy będą się nasilać należy pokazać się okuliscie. Pozdrawiam Alicja Błażej-Waskiewicz Opticador