Jak zrzucić 5 kg po ciąży?

9 odpowiedzi
Mam 37 lat, 166 cm wzrostu i 63 kg wagi. Chciałabym ważyć 58 kg, tak jak przed ciążą. Czy wystarczą ćwiczenia i drobne zmiany w jadłospisie? Co powinnam jeść?
Tak , przede wszystkim dostosowanie odpowiedniej diety i odpowiedniego ruchu. Nie wiem, jak się Pani teraz odżywia, więc ciężko mi odpowiedzieć, czy wystarczą tyko drobne zmiany i co należałoby jeść. Zapraszam do gabinetu,omówimy szczegóły. Ciąża jest ogromnym wyzwaniem dla organizmu, następują ogromne zmiany. Burza hormonalna, dlatego może wiele się zmienić i "stary" sposób żywienia może się już nie sprawdzać.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk

Witam,
bardzo przepraszam, że nie odpowiedziałam wcześniej na zadane pytanie, ale nie zauważyłam, że jest taka funkcja ;-)
Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć Pani na pytanie w pełni. Zdecydowanie uważam, że zmiany stylu życia (aktywność i sposób żywienia) są głównymi czynnikami wpływającymi na masę ciała. Natomiast nie odpowiem Pani na pytanie co powinna Pani jeść. Musiałabym wiedzieć troszkę więcej o Pani. Wszystko zależy jak ma Pani tryb dnia, czy są jakiekolwiek dolegliwości gastryczne, alergie czy nietolerancje pokarmowe, zaburzenia lipidowe, hormonalne itp... Krótko mówiąc musiałabym Panią przeprowadzić szczegółowy wywiad żywieniowy.

Pozdrawim
ODRZUCAMY, MAKARONY, PIZZE, SŁODYCZE, ZMNIEJSZAMY ILOŚĆ CHLEBA W DIECIE A OWOCE TYLKO DO 12.00 PLUS CWICZENIA I POWINNO BYĆ DOBRZE. ZAPRASZAM NA DOKŁADNIEJSZĄ KONSULTACJĘ DO GABINETU - W ESTETIC ZONE. POZDRAWIAM
Dzień dobry,

Osiągnięcie redukcji na poziomie 5 kg, wcale nie musi być wyzwaniem.
Owszem aktywność fizyczna oraz modyfikacje dotychczasowego jadłospisu z pewnością wystarczą aby powróciła Pani do masy ciała sprzed ciąży. Warto wdrożyć zasady racjonalnego odżywiania oparte na piramidzie żywieniowej. Oczywiście należy ograniczać tłuszcze pochodzenia zwierzęcego oraz słodycze. Jednak przed sformułowaniem konkretnych zaleceń musiałabym przeprowadzić dokładny wywiad dietetyczny, ustalić jaki czas minął od porodu, czy karmi Pani piersią oraz poznać preferencje żywieniowe. Dlatego najlepiej wybrać się na wizytę aby skorzystać z kompleksowej pomocy i zasięgnąć wyczerpujących informacji na dany temat.

Pozdrawiam serdecznie,
Angelika Korcz.
Nie wiem jak wygląda Pani obecne żywienie i stan zdrowia, więc ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Aktywność fizyczna oraz prawidłowo zbilansowane żywienie może przyczynić się do redukcji masy ciała. Warto wybierać żywność nieprzetworzoną, produkty pełnoziarniste, zdrowe tłuszcze takie jak oliwa czy awokado, mięso dobrej jakości, jaja, rośliny strączkowe. Dieta powinna być bogata w różnorodne warzywa. Warto wykluczyć słodycze, słone przekąski, dania typu fast food, soki i napoje. Należy także pamiętać o regularnym spożywaniu posiłków.
Dobrze zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, to sposób na uzyskanie wagi z przed ciąży.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani,
te 5 kg to nie jest dużo do zgubienia. Ćwiczenia na pewno bardzo pomogą, a co do zmian w jadłospisie ciężko mi powiedzieć czy zmiany muszą być drobne czy duże, ponieważ nie wiem co Pani je. Zapraszam serdecznie na wizytę, gdzie będziemy mogli na ten temat porozmawiać.

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Z Pani opisu wynika, że nie ma Pani nadwagi, jeżeli chciałaby Pani jednak zrzucić 5 kg należałoby z pewnością zmodyfikować dietę, ale przede wszystkim zadbać o regularna aktywność fizyczną aby ujędrnić ciało i polepszyć wydolność fizyczną. Nie wiem jak odżywia sie Pani obecnie więc nie mogę ocenić Pani jadłospisu. Dieta powinna być przede wszystkim urozmaicona, bogata w nieprzetworzone produkty i z obniżonym poziomem węglowodanów (szczególna uwaga na słodycze!). Szczegóły może Pani uzyskać na spotkaniu indywidualnym z dietetykiem. Zapraszam do kontaktu.
Dieta po podstawa, czasem warto poradzić się dietetyka. Aktywność fizyczna zawsze jest miła dla zdrowia bowiem "ruch to zdrowie". BD